Aktualność Miasto

12. festiwal Solanin już za kilka dni!

20 sierpnia rozpocznie się 12. edycja popularnego offowego festiwalu filmowego. Nowosolanie będą mieli okazję poczuć artystyczną atmosferę i obejrzeć najciekawsze niezależne produkcje.

Solanin Festiwal – niezależny festiwal filmowy

Bez wątpienia mamy się czym pochwalić! Obok Wenecji, Berlina i Gdańska, Nowa Sól też ma swój festiwal filmowy. Solanin Film Festiwal narodził się z miłości do niezależnych produkcji – polskich, europejskich, światowych. To świetna okazja do spędzenia czasu w środowisku przesiąkniętym kulturą, kinem i sztuką. Jak co roku, uczestnicy festiwalu będą mieli szansę na spotkanie się i poznanie aktorów i twórców filmowych oraz, co najważniejsze, na obejrzenie najnowszych, ciekawych produkcji offowych. W tym toku Solanin potrwa krócej – od 20 do 23 sierpnia, a widzowie będą mogli zobaczyć 30 propozycji filmowych.


Przeczytaj również: Rozbudowa NORD Napędy na ostatniej prostej


Gwiazdorski skład na pokładzie

Jak co roku, w jury festiwalu Solanin zasiadają znani polscy twórcy. Propozycje filmowe podczas 12. edycji konkursu oceniać będą: aktorka Aleksandra Domańska, reżyser Bartosz Kruhlik oraz aktor Marcin Kowalczyk. Wśród zaproszonych gości również kilka gorących nazwisk związanych z polską sceną filmową. Po projekcjach będzie można się spotkać z aktorami Sebastianem Stankiewiczem, Marią Sobocińską, Piotrem Adamczykiem oraz Adamem Woronowiczem.

12. Solanin Film Festiwal otworzy film Supernova reżyserowany przez jurora konkursu, Bartosza Kruhlika. Fanów kina na pewno ucieszy jeszcze jedna informacja – najnowszy film Agnieszki Holland, Szarlatan, zamknie 12. Solanin Film Festiwal 2020. Będzie to pokaz przedpremierowy!


Przeczytaj również: Rusza budowa parku handlowego


12. Solanin zakłada maseczkę

Ze względu na pandemię koronawirusa, uczestnicy festiwalu będą musieli podporządkować się kilku obostrzeniom sanitarnym. Na salę kinową będzie mogło wejść tylko 120 osób, a podczas seansu obowiązkowa jest maseczka zakrywająca usta i nos. Organizatorzy zaplanowali dłuższe przerwy między seansami tak, by móc odpowiednio zdezynfekować salę. Warto pomyśleć także o zakupie biletu przez internet, a nie w kasie biletowej przed seansem.

Jakie filmy zobaczymy podczas 12. Solanin Film Festiwal? Zobacz na stronie organizatora > Solanin Harmonogram Projekcji

Źródło zdjęcia: http://www.solanin-film.pl/


Tagi
Czytaj więcej