Wydarzenia

3 spotkanie w ramach akcji „Spacery to bajery” już 30 września

Wydział Spraw Społecznych oraz Muzeum Miejskie w Nowej Soli serdecznie zapraszają na 3 edycję akcji "Spacery to bajery". To wyjątkowe spacery pełne niespodzianek, które dostarczą radość zarówno dorosłym, jak i najmłodszym.

Żywioły Nowej Soli

W tegorocznej edycji akcji “Spacery to bajery” motywem przewodnim są żywioły – woda, ziemia, powietrze i ogień. Dotychczas zostały zorganizowane już 3 fascynujące wyprawy. Podczas ostatniej z nich uczestnicy wyruszyli do chmur Nowej Soli! Zwiedzili wieżę oraz wystawę, a na koniec zrelaksowali się przy spektaklu.

Następna wyprawa już 30 września. Zobacz, jakie atrakcje organizatorzy przewidzieli dla uczestników tym razem.

Pod rękę z sąsiadem

Patronem tego spotkania będzie ogień, a spacerowi przyświecać będzie hasło „Pod rękę z sąsiadem”, by rozbudzić ducha integracji i zachęcić wszystkich uczestników do tego, by poznać bliżej osoby, które obecnie nazywają Nową Sól swoim domem, niezależnie od swojego pochodzenia. Organizatorzy serdecznie zapraszają każdego mieszkańca do udziału i wspólnego spędzenia czasu. Jakie atrakcje przewidzieli?

Wędrówka rozpocznie się 30 września o godzinie 11:00, a miejscem zbiórki będzie Muzeum Miejskie w Nowej Soli (ul. Muzealna 20). Podczas tej wyprawy uczestnicy odkryją skarby muzeum, będą spacerować Ogrodem Sztuk, a także zobaczą miniaturę Nowej Soli na dworcu kolejowym. Dzień zakończy piknik na powitanie jesieni w ogrodzie CAS.

W imieniu organizatorów, gorąco zachęcamy do udziału, odkrywania uroków Nowej Soli i poznawania bliskich i dalekich sąsiadów.


Tagi
Czytaj więcej