Aktualność Pracodawcy Strefa

30-lecie firmy Mazel

Firma Mazel istnieje od 1987 r. Zaczynała jako 5-osobowe przedsiębiorstwo, dzisiaj zatrudnia ponad 220 pracowników. Mimo swoich obecnych rozmiarów, cały czas pozostaje rodzinną firmą, w której relacje międzyludzkie i zadowolenie pracowników pozostają na szczycie priorytetów.

Niepewne początki

Właściciel firmy, Henryk Mazurkiewicz, otworzył działalność, bo – jak sam twierdzi – chciał zacząć pracować dla siebie i pozostać niezależnym od przełożonych. 22 października 1987 r. zarejestrował w Cechu Rzemiosł Różnych firmę pod nazwą „Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Henryk Mazurkiewicz”. Od początku współpracował ze swoją żoną, panią Mirosławą, która wspierała męża w nowych wyzwaniach i dbała o dokumentację. Początki nie były łatwe. Zakład, zatrudniający pięciu elektromonterów, miał przed sobą wiele wyzwań, związanych z poszukiwaniem klientów, nabywaniem odpowiednich uprawnień i uczeniem się rynku. Przełom przyszedł jednak szybko, kiedy do grupy zleceniodawców w 1999 r. dołączyły Zakłady Energetyczne. Firma Mazel zmieniła wówczas lokalizację na większą, a do zespołu dołączyło 50 nowych pracowników.

Zmiana struktury

Załamanie na rynku w 2002 r. zmusiło właścicieli do poszukiwania nowych kierunków rozwoju. Dostrzegli oni szansę w branży usług elektroenergetycznych dla przemysłu, zadbali o odpowiednie uprawnienia i wdrożenie systemu jakości, rozszerzając swoją ofertę dla dużych zakładów energetycznych. Ten krok okazał się strzałem w dziesiątkę. Niedługo potem firmę Mazel zatrudniło Ministerstwo Obrony Narodowej, które wydało Rekomendację, potwierdzającą rzetelność i profesjonalizm usług świadczonych przez zakład.

Nowa Sól

Dynamiczny rozwój i nowe perspektywy sprawiły, że konieczne okazało się zatrudnienie nowych specjalistów oraz zmiana siedziby na większą. W 2009 r. rozpoczęła się budowa nowoczesnego, energooszczędnego biurowca na terenie nowosolskiej strefy ekonomicznej, do której pracownicy firmy Mazel przeprowadzili się już na początku 2010 r. Do zespołu dołączyło kolejnych 150 pracowników. Mimo to, problemy na rynku ciągle odbijały swoje piętno na działalności firmy. Kryzys pomogły przetrwać nowe inwestycje w Niemczech i Holandii.

Rodzina tradycja

Przez lata swojego istnienia firma Mazel dbała o wartości, które od samego początku były najważniejsze dla jej właścicieli – stworzenie miejsca pracy, w której każdy pracownik czuje się doceniany i ma szanse na rozwój. „Zespołem rzeczywiście mogę się pochwalić, wiele osób jest w firmie od ponad 20 lat. Dochodzą młodzi inżynierowie i elektrycy, wszyscy mają etaty. Udaje się to, bo tworzymy rodzinną atmosferę, staram się skupiać wokół siebie ludzi mających podobne do mojego podejście do życia. W pracy spędza się dużo czasu, więc trzeba mieć do niej pasję.” – powiedział pan Henryk w wywiadzie dla „Rzeczypospolitej” w kwietniu 2016 r. Dzisiaj firma Mazel jest ważnym graczem w branży usług elektroenergetycznych, która dysponuje odpowiednimi zasobami i wiedzą, niezbędną do podejmowania nowych działań. Ma starannie wyznaczone kierunki rozwoju i ciągle poszukuje pracowników z pasją, którzy zasilą zespół i staną się częścią tej potężnej rodziny.

30-lecie z pracownikami i rodziną

Z okazji okrągłej rocznicy pani Mirosława i pan Henryk szykują dla swoich pracowników i ich rodzin uroczyste obchody, które odbędą się 2 września br. Będzie to okazja do podsumowania działalności firmy oraz wspólnego świętowania sukcesów. Pracownicy będą mogli pokazać swoim najbliższym miejsce swojej pracy i integrować się w przyjemnej, piknikowej atmosferze.

 


Chcesz dołączyć do zespołu Mazel? Sprawdź >> OFERTY PRACY NOWA SÓL

Śledź firmę Mazel na Nowej Pracy oraz na profilu facebookowym: Mazel – Solution Is Here


Tagi
Czytaj więcej