Miasto

48 km ścieżki rowerowej cieszy mieszkańców powiatu

Na początku roku pisaliśmy o projekcie "Kolej na rower", który zakładał powstanie 48-kilometrowej ścieżki rowerowej w powiecie nowosolskim.

Ścieżka rowerowa na torach

„Kolej na rower” to projekt, który ma być wizytówką powiatu nowosolskiego i przyczynić się do jego rozwoju turystycznego. Jak na razie wszystko idzie według planu! Koncepcja budowy ścieżek rowerowych w ramach rozwoju transportu ekologicznego na terenie Powiatu Nowosolskiego zakłada łącznie 48 km trasy na zlikwidowanej linii kolejowej nr 371, łączącej dawniej Żagań z Wolsztynem. Na budowę zostały przeznaczone 17,5 mln złotych, z czego 10,7 mln zł pochodzi z funduszy europejskich.


Przeczytaj również: Pierwsze 5 kilometrów ścieżki rowerowej gotowe


Wciąż plac budowy

Chociaż urząd miasta Nowa Sól informuje, że ścieżka rowerowa wciąż jest placem budowy, zapaleni rowerzyści już z niej korzystają. I nic dziwnego! Trasa jest naprawdę malownicza – w większości wiedzie przez dawne tory kolejowe, między polami, lasami. Co najważniejsze bezpiecznie i wśród przyrody. Mieszkańcy komentujący post urzędu miasta Nowa Sól zachwalają pomysł i cieszą się z możliwości aktywności fizycznej. Cała inwestycja ma być zakończona do końca października 2019 roku. Mamy nadzieję, że ścieżka rowerowa służyła mieszkańcom bardzo dobrze, a w przyszłości będzie rozbudowana o kolejne kilometry 🙂

Źródło zdjęcia: profil Nowa Sól na portalu Facebook


Tagi
Czytaj więcej