Pracodawcy

5 lat Nowej Pracy!

Inicjatywa Nowa Praca istnieje już od pięciu lat! Jak wyglądały nasze działania od początku naszego istnienia? Zobacz krótkie podsumowanie naszej historii.

5 lat istnienia

W lutym tego roku mogliśmy hucznie świętować pięciolecie Nowej Pracy! Ze względu na zagrożenie pandemiczne oraz sytuację w Ukrainie odłożyliśmy celebrację tego wydarzenia na bardziej sprzyjający okres. Nie powstrzyma nas to jednak przed małym podsumowaniem naszych działań.

Inicjatywa Nowa Praca została powołana do życia w 2017 roku, kiedy kilku pracodawców z Nowej Soli postanowiło odpowiedzieć na potrzeby rynku pracy i pokazać swoje atuty. Założycielami Nowej Pracy były firmy Alumetal, AB Foods, Mazel, NORD Napędy oraz JOST. Na początkowym etapie doradztwem służyła także Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Głównym celem projektu była promocja firm jako pracodawców z nowosolskiej strefy ekonomicznej, wspólne poszukiwanie nowych pracowników w regionie, edukowanie na tematy związane z pracą oraz aktywność lokalna.

Po pięciu latach czas na zmianę kierunku! W inicjatywie uczestniczą cztery firmy, które za misję stawiają sobie zachęcanie najmłodszych nowosolan do wstąpienia na ścieżkę kariery związaną z zawodami technicznymi. Obserwuj Nową Pracę uważnie i zobacz, jak będziemy się zmieniać.


Przeczytaj również: EB Masters: Nowa Praca dobrym przykładem employer brandingu


Tysiąc wpisów, milion odsłon

Głównym założeniem projektu Nowa Praca było stworzenie portalu rekrutacyjnego i promowanie ofert pracy pracodawców, informowanie o zasadach panujących na rynku pracy, a także pokazywanie jak od środka funkcjonują ich przedsiębiorstwa. Portal został uruchomiony w 2017 roku, a do tej pory użytkownicy przejrzeli ponad milion podstron naszego serwisu. Nową Pracę odwiedziło ponad 400 tysięcy użytkowników, a największą grupą były osoby w przedziale wiekowym 25-34 lat.

Wpis, który właśnie czytasz, jest tysięcznym wpisem w naszej historii! Które z opublikowanych artykułów cieszyły się największą popularnością w ciągu tych pięciu lat?

  1. Wiechlice: NORD Napędy rekrutuje
  2. Wojciech Mann w Nowej Soli
  3. Mazel rekrutuje – sprawdź najnowsze oferty w Nowej Soli
  4. Nowa Sól i okolice bez prądu
  5. Prace przy budowie nowej fabryki NORD na półmetku

To jednak nie wszystkie statystyki! Opublikowaliśmy blisko sto ofert pracy, zebraliśmy tysiąc zgłoszeń. Na portalu Nowa Praca pojawiło się łącznie ponad trzy tysiące zdjęć! Przez lata istnienia naszej inicjatywy zapraszaliśmy Was do zakładów pracodawców, pokazywaliśmy, jak pracujemy i jak integrujemy się po godzinach. To wszystko zostało uwiecznione właśnie na naszej stronie! Przejrzyj nasze archiwalne wpisy i wybierz się na małą wycieczkę po nowosolskich fabrykach!


Przeczytaj również: Nowa Praca wyróżniona w Konkursie „Biznes Wrażliwy Społecznie”


Przystanek Praca, Food Truck Fest i wiele innych!

Nie samą pracą człowiek żyje! Staraliśmy się łączyć naszą działalność z akcjami offline skierowanymi do lokalnej społeczności. I tak przez kilka sezonów byliśmy jednym z organizatorów popularnego festiwalu food trucków w Zielonej Górze oraz Nowej Soli — Food Truck Fest. Regularnie wspieraliśmy także nowosolskie Streetball Męskie Granie, czy braliśmy udział w Nowosolskich Targach Pracy. Jednocześnie chętnie pokazywaliśmy pasje i spotkania integracyjne naszych pracowników. A tych było naprawdę dużo! Zawody wędkarskie, turniej siatkówki, wyścigi rowerowe czy bieganie. Czas wrócić do aktywności sprzed pandemii!

Pomaganie mamy we krwi

Do naszych wspólnych inicjatyw należały nie tylko wydarzenia rozrywkowe, ale także akcje charytatywne! Niejednokrotnie zbieraliśmy pieniądze, które przekazywaliśmy na pomoc innym. Najczęściej pomagaliśmy przez wspólne aktywności sportowe — zbieraliśmy kilometry biegając, jeżdżąc rowerem; wymachiwaliśmy kettlebellami i robiliśmy pompki. Działo się dużo! Co najważniejsze, cały czas mamy otwarte serca i chętnie angażujemy się w akcje charytatywne.


Przeczytaj również: Nowa Praca – jak pomagaliśmy biegając


Podoba Ci się nasza działalność? Dołącz do nas!

Drogi czytelniku, dziękujemy Ci za to, że jesteś z nami! Pamiętaj, że możesz dołączyć do inicjatywy Nowa Praca! Jak to zrobić? Są dwie opcje:

  1. Sprawdź aktualne oferty pracy pracodawców zrzeszonych w inicjatywie i aplikuj na jedną z nich → OFERTY PRACY
  2. Twoja firma chce dołączyć do inicjatywy Nowa Praca? Jeśli jesteś przedstawicielem jednej z nowosolskich firm działających na terenie strefy ekonomicznej, skontaktuj się z nami mailowo → kontakt@nowapraca.info 

Tagi
Czytaj więcej