Porady

5 punktów z Twojego CV, które o niczym nie mówią

Często korzystamy z szablonów CV lub wzorujemy się na dokumentach naszych znajomych powielając pewne sztampowe sformułowania. Które punkty z Twojego CV wymagają poprawy?

Ważne jest dbanie o swoją własną markę i jej postrzeganie przez rekruterów, a dobre CV jest jedną z podstaw. Jeśli rozsyłasz dużo aplikacji, a otrzymujesz niewiele odpowiedzi, prawdopodobnie z Twoimi dokumentami jest coś nie tak. Być może używasz sformułowań, które nic nie mówią? Bądź konkretny i umieszczaj w swoim CV informacje adekwatne do stanowiska, na które aplikujesz. Ogólniki i utarte frazesy nie przyciągają uwagi i zabierają czas rekruterom. Których sformułowań powinieneś unikać?

Komunikatywny i punktualny

Właśnie tak określiłeś swoją osobowość w CV, prawda? Pierwszy błąd. CV powinno być profesjonalną i biznesową wizytówką, która zawierać będzie tylko najważniejsze informacje, które przydadzą się rekruterowi do określenia naszej atrakcyjności w kontekście danego stanowiska. Skup się na swoich umiejętnościach miękkich tylko jeśli pracodawca zwrócił na nie uwagę w ogłoszeniu.


Przeczytaj również: Jakie umiejętności warto zawrzeć w CV?


Dobrze zarządzasz zespołem?

Nasze gratulacje! Ta cecha ma ogromne znaczenie na stanowiskach kierowniczych, jednak samo zapewnienie o takich umiejętnościach nie wystarczy. Jeśli faktycznie umiesz delegować zadania i motywować zespół, pochwal się swoimi osiągnięciami na tym polu. Napisz w CV iloma osobami zarządzałeś i jak Twój zespół realizował postawione mu cele.

Umiem obsługiwać komputer

To tak, jak spora część społeczeństwa. Nie liczy się to, że umiesz włączyć komputer i serfować po Internecie. Umiejętności, które potrzebne są w pracy różnią się od specyfiki zawodu i konkretnego stanowiska. Jeśli naprawdę chcesz się pochwalić swoimi umiejętnościami, wskaż nazwy systemów i programów komputerowych, które umiesz obsługiwać i z którymi dobrze sobie radzisz. Określ poziom swoich umiejętności i jeśli nimi dysponujesz, przedstaw certyfikaty i zaświadczenia.


Przeczytaj również: Jak nie pisać CV? Najczęściej popełniane błędy.


Znajomość języka angielskiego

Podobnie jak z obsługą komputera, nie wystarczy napisać ogólnie o znajomości języka angielskiego. Określ w CV swój poziom za pomocą Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (poziomy od A1 do C2) Pracodawca musi wiedzieć czy Twoja znajomość języka to tylko podstawowe słownictwo czy może biegłość w mowie i piśmie. Zdobyłeś certyfikat potwierdzający Twój poziom? Załącz go do CV.

Interesuję się kinem i sportem

To chyba jedne z najczęściej wpisywanych zainteresowań w CV (oczywiście zaraz obok literatury i muzyki). Unikaj takich ogólnych sformułowań, które o niczym nie mówią. Jeśli naprawdę interesujesz się kinem, to wskaż chociaż swojego ulubionego reżysera i pokaż, że naprawdę masz na ten temat wiedzę. Opis Twojego hobby powinien być konkretny – lepiej wybrać dwie aktywności z naszego wolnego czasu i poświęcić im linijkę, niż wymieniać 10 zainteresowań, z których żadne nie są prawdziwe. Dłuższy opis zainteresowań może pokazać rekruterowi konkretne cechy charakteru, które Cię opisują.


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.