Porady

7 sygnałów, że czas zmienić pracę

Być może jeszcze sobie tego nie uświadomiłeś, ale to może być najlepszy czas na zmianę pracy. Sprawdź 7 sygnałów, które o tym świadczą.

Najlepszy czas na zmianę pracy

Często czujemy, że w naszej pracy dzieje się nie najlepiej lub atmosfera jest beznadziejna. Nie jesteśmy jednak w stanie jasno stwierdzić, że to moment, w którym należy zdecydować o odejściu z firmy. Istnieją pewne sygnały, które powinny dać nam do myślenia. Jakie?

  • Twoja pensja, stanowisko i obowiązki pozostają bez zmian

To jeden z ważniejszych sygnałów – jeśli pracujesz w danej firmie od kilku lat, nie otrzymujesz większego wynagrodzenia ani awansu to czas poszukać innych wyzwań. Zakres Twoich obowiązków stopniowo powinien zwiększać się, a nie stać w miejscu. Raczej nikt z nas nie będzie chciał żyć ze świadomością, że nic lepszego w firmie go nie spotka.

  • Brak możliwości rozwoju

To stanie w miejscu i brak możliwości rozwoju mogą być bardzo frustrujące. Znalazłeś szkolenie, na które chciałbyś się wybrać, chcesz rozszerzać swoje kompetencje, ale Twój szef nie widzi takiej potrzeby? W innej firmie mogą czekać na Ciebie nowe wyzwania – pamiętaj, że poszerzanie wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności to podstawa satysfakcji z pracy.

  • Ciągłe odliczanie dni do weekendu

Co prawda spotyka to każdego pracownika, ale są tacy, którzy już w niedzielę odliczają dni do piątku. Zwykle na weekend czeka się z nadzieją na dłuższy sen i więcej czasu na przyjemności – jeśli jednak każdy Twój dzień w pracy jest torturą, a weekend spędzasz na stresowaniu się poniedziałkiem, to czas na zmianę pracy.


Sprawdź najnowsze oferty pracy z nowosolskiej Strefy Ekonomicznej


  • Nieprzyjemna atmosfera w zespole

O ile sama praca nie musi być problemem, może nim być zespół w jakim pracujemy. Jeśli czujesz się odizolowany, ciągle Ci dogryzają i zwracają na wszystko uwagę, to praca w takim zespole nikomu nie służy – ani Tobie, ani Twoim współpracownikom.

  • Nadmiar stresu

Chociaż stres może być motywujący, jego nadmiar niszczy układ nerwowy i ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jeśli towarzyszy Ci ciągły ból brzucha, migreny, nie możesz spać, to możesz mieć pewność, że to czas na zmianę pracy.

  • Codzienna niechęć do wstania z łóżka

Pewnie, prawie każdy z nas ma problem ze wstaniem rano z łóżka. Zwykle jest to po prostu spowodowane potrzebą dłuższego snu lub przyjemną atmosferą w sypialni. Sytuacja wygląda całkiem inaczej gdy poranne wstawanie i perspektywa pójścia do pracy nas stresują lub wywołują niesamowitą niechęć.


Szukasz nowej pracy? Sprawdź nasze oferty!


  • Brak docenienia

Starasz się jak możesz, wypełniasz swoje obowiązki sprawnie i dokładnie, a Twój przełożony tego nie zauważa? Bycie niedocenianym to jedna z gorszych sytuacji – jeśli zrobiłbyś dla firmy wszystko, a i tak nikt by tego nie zauważył, to nie są Ciebie warci. Znajdź miejsce, w którym będziesz doceniany za swoje osiągnięcia.

 


Tagi
Czytaj więcej