Aktualność Miasto

75 darmowych miejsc dla dzieci w Nibylandii

Już niebawem ruszy nabór do prywatnej placówki Nibylandia w Nowej Soli. Dzięki dotacjom unijnym 25 maluchów otrzyma darmowe miejsce na dwa lata w żłobku, a 50 - na rok w przedszkolu.

Prywatny żłobek i przedszkole Nibylandia to placówka, która działa w Zielonej Górze oraz w Świdnicy. W czerwcu br. jej oddział ma ruszyć również w Nowej Soli. Będzie on zlokalizowany w dawnym budynku LOK obok Parku Krasnala. Dlaczego tutaj? Ponieważ miejsce jest duże i znajduje się przy największym placu zabaw w Polsce – mówią w wywiadzie z „Tygodnikiem Krąg” właściciele, małżeństwo Golców i Małkiewiczów.

Wolne miejsca dla maluchów i przedszkolaków

Docelowo w przedszkolu ma być 100 miejsc dla dzieci z Nowej Soli. W żłobku przewidziano 25 miejsc, ale są szanse na zwiększenie tej liczby. Rekrutacja rozpocznie się od 50 miejsc w przedszkolu i 25 w żłobku. W ramach projektu unijnego dzieci będą miały zapewnioną opiekę, catering i pełną ofertę całkowicie za darmo – przez rok dla przedszkolaków i przez dwa lata dla młodszych dzieci.


Czytaj również: 9 maja otwarty zostanie Park Fizyki w Nowej Soli


Nowoczesne metody terapeutyczne

Właściciele Nibylandii mają pięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu placówek dla dzieci. Dbają o to, by zajęcia były zróżnicowane i dopasowane do potrzeb najmłodszych. W nowosolskim oddziale przewidziana jest gimnastyka korekcyjna, rytmika, język angielski, terapia z biofeedbacku, terapia sensoryczna, a także zajęcia z psychologiem i logopedą. Maluchy będą także brały udział w przygotowaniach do nauki czytania metodą prof. Cieszyńskiej. Nad ich rozwojem i zdrowiem czuwać będzie pediatra, który będzie odwiedzał placówkę raz w miesiącu.


Czytaj również: Centrum przesiadkowe w Nowej Soli. Trwają prace wykończeniowe przy nowosolskim dworcu


Rekrutacja już niebawem

Informacje o rekrutacji można śledzić na stronie www.nibylandia24.eu. Będzie się ona opierała o regulamin, zawierający dokładne wymogi i priorytety programowe. Dziś wiadomo już, że najwięcej punktów zyskają mieszkańcy Nowej Soli, którzy tutaj pracują. Dodatkowe punkty będą przyznawane dla wielodzietnych rodzin, dzieci z niepełnosprawnościami oraz dla matek i ojców, chcących wrócić do pracy lub założyć działalność. Szanse na darmowy żłobek i przedszkole zyskają także dzieci pracowników strefy ekonomicznej. Udogodnieniem dla nich mają być godziny otwarcia – od 6.30 do 17.30, czyli 11 godzin dziennie.


Tagi
Czytaj więcej