Aktualność Miasto

9 maja otwarty zostanie Park Fizyki w Nowej Soli

Jeden z najciekawszych projektów w województwie lubuskim niedługo zostanie otwarty. Nowosolski Park Fizyki jest już prawie gotowy. 9 maja ma być do dyspozycji najmłodszych wielbicieli nauki i turystów.

Prace w Nadodrzańskim Parku Rekreacyjnym, gdzie funkcjonować będzie Park Fizyki dobiegają końca. Na prawie 4 tys. metrach kwadratowych znajdzie sporo urządzeń interaktywnych, będzie ich około 50. Centrum Matematyczno-Przyrodnicze będzie do dyspozycji uczniów z nowosolskich szkół, ale również turystów. Do Parku będą mogły przyjeżdżać również wycieczki szkolne spoza miasta. Miejsce ma nadzorować szkoła podstawowa nr 2.


Przeczytaj również: Pierwszy festiwal jedzenia Food Truck Fest w Nowej Soli


Co znajdzie się w Parku Fizyki?

To największy projekt tego typu w województwie lubuskim, jak nie w Polsce. Park Fizyki udostępniać będzie zwiedzającym specjalne urządzenia, które mają potwierdzać wybrane prawa i zjawiska fizyczne, w tym z zakresu m.in. akustyki i hydrostatyki. Uczniowie doświadczą efektu nieskończoności, sprawdzą jak funkcjonuje wir wodny, dowiedzą się jak działa lustro walcowe czy odpoczną przy ściance zapachowej. Goście parku i wielbiciele nauki poznają od podszewki, jak funkcjonuje świat.

Przy okazji otwarcia Parku Fizyki, cały obszar rekreacyjny ma zmienić nazwę. Władze miasta informują, że teren, na którym już teraz znajduje się Wake Park, Park Krasnala, park linowy oraz nowy Park Fizyki ma nazywać się Nadodrzański Park Rekreacyjny.


Przeczytaj również: Likwidują linię kolejową, będzie ścieżka rowerowa.
Przeczytaj również: Wystartował program Młodzi On-Life. Pierwsze zajęcia w Nowej Soli


 


Tagi
Czytaj więcej