Aktualność Miasto Wydarzenia

9. Solanin Film Festiwal coraz bliżej!

23 sierpnia rozpocznie się 9. edycja popularnego offowego festiwalu filmowego. Nową Sól odwiedzą znane osobistości polskiego kina, a mieszkańcy miasta i okolic będą mogli zobaczyć najciekawsze niezależne produkcje. Będzie się działo!

Solanin Film Festiwal wyrósł z pasji do niezależnych produkcji – polskich, europejskich i światowych. To impreza napakowana kulturą i kinem, stanowiąca okazję do spotkań z cenionymi aktorami i twórcami filmowymi oraz zobaczenia najnowszych, ciekawych produkcji offowych. W tym roku Solanin potrwa 5 dni – od 23 do 27 sierpnia 2017 r. Widzowie obejrzą 140 filmów, wśród których znajdzie się 30 obrazów, biorących udział w konkursie festiwalowym.

Do Nowej Soli przyjadą: Małgorzata Brama, Anna Kazejak, Przemysław Bluszcz, Dawid Ogrodnik, Filip Pławiak, Sebastian Stankiewicz, Irek Wereński, a także Jerzy Stuhr, który odbierze statuetkę Mocnego Solanina za „kreowanie własnego kina, zabieganie głosu w sprawach istotnych, zerkanie na filmowy świat z dystansem i humorem. Za szanowanie Słowa. Za każdą łzę wywołaną śmiechem i wzruszeniem. Za walkę o przyzwoitość, szlachetność i dobro zarówno na scenie, jak i w codziennym życiu. Za niesamowite kreacje aktorskie, które przynoszą zawsze lepszą pogodę na jutro. Za to, że nigdy nie zapomniał, co oznacza być Obywatelem.”

Festiwalowi towarzyszyć będą także inne imprezy:

  • Nowosolska Galeria Bezdomna 2017
  • Spektakl Samospalenie P. Bluszcza
  • Jam Band w Kaflowym

Więcej o festiwalu przeczytacie na www.solanin-film.pl.


Tagi
Czytaj więcej