Aktualność Miasto Wydarzenia

AB Foods rozpoczęło współpracę ze “Spożywczakiem” z Nowej Soli

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Pawła II w Nowej Soli rozpoczęło współpracę z AB Foods Polska. Wspólny projekt otwarcia nowej pracowni gastronomicznej to tylko jeden z jej elementów.

W czwartek została otwarta nowa pracownia gastronomiczna w nowosolskim „Spożywczaku”. Szkoła słynie z edukacji przyszłych pracowników branży spożywczej, w tym kucharzy, operatorów maszyn i urządzeń czy techników żywienia i usług gastronomicznych. Pracownia to doskonała inwestycja dla szkoły. To mocny sygnał dla uczniów, że placówka stawia na rozwój i doskonalenie umiejętności przyszłych szefów kuchni. Firma AB Foods, która współorganizowała otwarcie pracowni, również upatruje w inwestycji swoją szansę.

Dzięki takim inicjatywom pokazujemy siebie jako producenta, godnego partnera i przede wszystkim jako przyszłego pracodawcę. To, co dla nas najważniejsze, to inwestycja w młodzież. Często młodzi ludzie, u progu swojej dorosłości, nie wiedzą do końca, co chcą robić w życiu. AB Foods chce im pomóc, pokazując możliwości i sposoby na rozwój osobisty w branży – mówi Karolina Puchalska-Skrzypek z AB Foods.

Podpisanie umowy partnerskiej między AB Foods a szkołą "Spożywczak"

Podpisana współpraca ma pomóc każdej stronie

Na spotkaniu podpisano umowę partnerską między firmą a szkołą. W ramach umowy AB Foods gwarantuje uczniom odbycie staży i praktyk w swojej siedzibie. To doskonała okazja dla uczniów na rozwinięcie własnych umiejętności i zapoznania się z branżą, a dla firmy pozyskanie przyszłych pracowników.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście, w tym prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz oraz dyrektorzy innych placówek oświatowych. Jak podkreśla Karolina Puchalska-Skrzypek, to początek szerszej działalności w regionie.

To nie pierwsza taka inicjatywa w regionie. Ostatnio prowadziliśmy również warsztaty dla uczniów i nauczycieli z nowosolskiego „Elektryka”. Jesteśmy otwarci na inicjatywy lokalne, to dla nas doskonała okazja do zaprezentowania siebie jako rzetelnego partnera i pracodawcę. Dzięki takim spotkaniom możemy pokazać czym się zajmujemy jako firma i dlaczego warto u nas rozwijać swoją przyszłą karierę zawodową – dodaje.

Przeczytaj też: AB Foods łączy siły z “Elektrykiem”

Podczas spotkania, szef kuchni Manish Sharma zaprezentował kilka potraw, w których wykorzystywał produkty AB Foods. W trakcie warsztatów młodzież miała okazję zapoznać się z dobrymi praktykami kucharskimi oraz ciekawostkami kulinarnymi.


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.