Pracodawcy

Akcja ewakuacja w firmie Mazel

Pod koniec lipca w Mazelu odbyły się ćwiczenia z ewakuacji budynku. Czy pracownicy daliby sobie radę w razie niebezpieczeństwa?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W jeden z lipcowych dni przed siedzibą firmy Mazel w Nowej Soli zrobiło się naprawdę tłoczno! Co się działo? Pracownicy akurat odbywali ćwiczenia organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu. Celem ćwiczeń było przede wszystkim nauczenie pracowników umiejętności i nawyków reagowania podczas niebezpieczeństwa – pożaru, podłożenia materiałów wybuchowych czy innych niecodziennych sytuacji. Takie ćwiczenia pozwalają także zwrócić uwagę jak pracownicy zareagują w wypadku zagrożenia i wyciągnąć wnioski odnośnie tego co nie zadziałało oraz co można by zrobić lepiej.


Przeczytaj również: Nowe władze OPZL wybrane


Co najmniej raz w roku

Zgodnie z prawem, takie ćwiczenia powinny odbywać się minimum raz w roku. Jak widać na zdjęciach, ewakuacja przebiegała sprawnie, a pracownicy firmy Mazel naprawdę przyłożyli się do ćwiczeń. Nikomu oczywiście nie groziło niebezpieczeństwo, a ewakuacja była dobrą wymówką do łapania promieni słonecznych w miejscu zbiórki 🙂


Tagi
Czytaj więcej