Pracodawcy

Alfabet JOSTa – dawka informacji o pracy w JOST

Firma JOST Polska znalazła niecodzienny pomysł na pokazanie swojej firmy od środka i stworzyła serię postów pod tytułem Alfabet JOSTa. O co w nim chodzi i czego możemy się dowiedzieć o firmie?

Firma od A do Z

Firma JOST Polska na swoim fanpage’u od kilku tygodni dzieli się informacjami na temat swojej codziennej pracy publikując Alfabeta JOSTa. To seria postów, która przybliża obserwującym profil m.in. procesy zachodzące w zakładzie, działy firmy, działania integracyjne, czy wykorzystywane technologie. Do współtworzenia wpisów firma zaprosiła swoich współpracowników. By zachęcić kolegów do działania, twórcy Alfabetu zaproponowali nagrodę – dla każdego działu, który przygotuje opis jednej litery, zakupiony zostanie słodki wypiek. Propozycja nie obeszła się bez echa – chętnych do zdobycia ciasta pojawiło się wielu. 😊

Dostawcą wypieków stał się Partner Karty lojalnościowej „Nowa Praca”Cukiernia „Chatka Małgorzatki”

„Cieszymy się, że przy okazji działań promocyjnych firmy możemy jednocześnie czerpać z wiedzy pracowników oraz wspierać naszych Partnerów Karty Rabatowej Nowa Praca. Zwłaszcza dziś, gdy w obliczu pandemii wiele z nich ma ograniczone pole do działania”.

 Dominika Paplińska – specjalistka ds. personalnych w JOST Polska.


Przeczytaj również: Krótka historia działu logistyki JOST Polska


„O” jak…

Przygotowywane przez pracowników wpisy przerosły oczekiwania twórców Alfabetu JOSTa. Niejeden pracownik przy tym projekcie odkrył w sobie talent pisarski, tworząc kreatywne treści. W niedawno prezentowanym Alfabecie, Waldemar Magda – pracownik działu technicznego planowania przygotował wariacje na temat litery O. W Joście do dziś koledzy zbierają szczęki z podłogi. 😊 Jak wygląda firmowa interpretacja litery O w wykonaniu Waldka? Zapraszamy do lektury!

„𝙊𝙥𝙚𝙧𝙖𝙩𝙤𝙧 𝙤𝙙𝙥𝙮𝙩𝙪𝙟𝙚 𝙤𝙥𝙚𝙧𝙖𝙘𝙮𝙟𝙣𝙚𝙜𝙤 𝙤𝙥𝙞𝙚𝙠𝙪𝙣𝙖 𝙤𝙗𝙨𝙯𝙖𝙧𝙪 𝙤 𝙤𝙗𝙡𝙞𝙘𝙯𝙤𝙣𝙮 „𝙤𝙘𝙘𝙪𝙧𝙚𝙣𝙘𝙚” 𝙤𝙢𝙖𝙬𝙞𝙖𝙣𝙚𝙟 𝙤𝙣𝙚𝙜𝙙𝙖𝙟 𝙤𝙧𝙞𝙚𝙣𝙩𝙖𝙘𝙟𝙞 𝙤-𝙧𝙞𝙣𝙜𝙪, 𝙤𝙗𝙨ł𝙪𝙜𝙪𝙟𝙖̨𝙘 𝙤𝙗𝙪𝙧𝙖̨𝙘𝙯 𝙤𝙥𝙧𝙤𝙜𝙧𝙖𝙢𝙤𝙬𝙖𝙣𝙞𝙚 𝙤𝙣𝙡𝙞𝙣𝙚 𝙤𝙙 𝙤𝙙𝙢𝙚𝙡𝙙𝙤𝙬𝙮𝙬𝙖𝙣𝙞𝙖 𝙤𝙥𝙚𝙧𝙖𝙘𝙟𝙞 𝙤 𝙤𝙜𝙤́𝙡𝙣𝙞𝙚 𝙤𝙗𝙨𝙯𝙚𝙧𝙣𝙮𝙢 𝙤𝙥𝙞𝙨𝙞𝙚: 𝙤𝙠𝙧𝙖𝙬𝙖𝙣𝙞𝙚 𝙤𝙗𝙧𝙤𝙩𝙤𝙬𝙚 𝙤𝙩𝙬𝙤𝙧𝙪 𝙤𝙨𝙞𝙤𝙬𝙚𝙜𝙤.”

𝗢 𝗷𝗮𝗸 𝗼𝗽𝗲𝗿𝗮𝘁𝗼𝗿 – osoba pracująca przy obsłudze maszyn i urządzeń – spośród Panów i Pań liczba operatorów w Jost Polska wynosi 51. Jako ciekawostka powiem, że dopiero w Joście dowiedziałem się, że osoba prowadząca metro to operator.

𝗢 𝗷𝗮𝗸 𝗼𝗱𝗽𝘆𝘁𝘆𝘄𝗮𝗰́ – dość częste sformułowanie używane przeważnie w nawiązaniu do sprawdzenia bieżącego statusu przypisanych wcześniej działań. Słowo szczególnie uwielbiane przez kierowników.

𝗢 𝗷𝗮𝗸 𝗼𝘀𝗼𝗯𝗮 𝗼𝗽𝗲𝗿𝗮𝗰𝘆𝗷𝗻𝗮 – funkcja, którą przeważnie opisywany jest pracownik działu logistyki zamówień, jakości lub technicznego planowania. Mówimy np.: osoba operacyjnaw obszarze spawania dyszli, inaczej także opiekun obszaru.

𝗢 𝗷𝗮𝗸 𝗼𝗯𝗹𝗶𝗰𝘇𝗼𝗻𝘆 „𝗼𝗰𝗰𝘂𝗿𝗲𝗻𝗰𝗲” – z ang. występowalność, najczęściej w odniesieniu do błędu umieszczonego w analizie FMEA (być może pojawiło się już przy okazji literki F).

𝗢 𝗷𝗮𝗸 𝗼𝗺𝗮𝘄𝗶𝗮𝗻𝗮 𝗻𝗽. 𝘇𝗺𝗶𝗮𝗻𝗮, 𝗻𝗮𝗽𝗿𝗮𝘄𝗮, 𝗮𝘄𝗮𝗿𝗶𝗮

𝗢 𝗷𝗮𝗸 𝗼𝗻𝗲𝗴𝗱𝗮𝗷 – 𝗸𝗼𝗹𝗲𝗷𝗻𝗮 𝘇𝗮𝗴𝗮𝗱𝗸𝗮! – 𝘁𝘆𝗹𝗸𝗼 𝗯𝗲𝘇 𝗽𝗮𝘁𝗿𝘇𝗲𝗻𝗶𝗮 𝘄 𝘀ł𝗼𝘄𝗻𝗶𝗸 – 𝗻𝗮𝗽𝗶𝘀𝘇𝗰𝗶𝗲 𝘄 𝗸𝗼𝗺𝗲𝗻𝘁𝗮𝗿𝘇𝗮𝗰𝗵 𝗰𝗼 𝘄𝗲𝗱ł𝘂𝗴 𝗪𝗮𝘀 𝘇𝗻𝗮𝗰𝘇𝘆 𝘁𝗼 𝘀ł𝗼𝘄𝗼 – 𝗯𝗲̨𝗱𝗮̨ 𝗻𝗮𝗴𝗿𝗼𝗱𝘆!

𝗢 𝗷𝗮𝗸 𝗼𝗿𝗶𝗲𝗻𝘁𝗮𝗰𝗷𝗮 – istotne słowo o trzech podstawowych znaczeniach:

Orientacja jako ukierunkowanie, ułożenie np. montowanego elementu czy wierconego otworu. Orientacja jako posiadanie ugruntowanej wiedzy w danym temacie. Orientacja polityczna lub seksualna – o tym ostatnio zbyt wiele się mówi

𝗢 𝗷𝗮𝗸 𝗼-𝗿𝗶𝗻𝗴 – gumowa uszczelka w kształcie litery O pracująca jako uszczelnienie w wielu elementach maszyn i urządzeń, jak również montowana w naszych osiach i piastach.

𝗪𝗴 𝗦𝗔𝗣 𝘄 𝗼𝗯𝗿𝗼𝗰𝗶𝗲 𝗺𝗮𝗺𝘆 𝗼𝗸. 𝟱𝟬𝟬 𝗿𝗼́𝘇̇𝗻𝘆𝗰𝗵 𝗼-𝗿𝗶𝗻𝗴𝗼́𝘄. 𝗝𝗲𝘇̇𝗲𝗹𝗶 𝘇𝗻𝗮𝗰𝗶𝗲 𝗷𝗲𝘀𝘇𝗰𝘇𝗲 𝗶𝗻𝗻𝗲 𝗰𝘇𝗲̨𝘀́𝗰𝗶 𝗻𝗮 𝗹𝗶𝘁𝗲𝗿𝗲̨ 𝗢 𝘄𝘆𝘀𝘁𝗲̨𝗽𝘂𝗷𝗮̨𝗰𝗲 w JOST, 𝘇𝗮𝗰𝗵𝗲̨𝗰𝗮𝗺 𝗱𝗼 𝘄𝘆𝗽𝗶𝘀𝘆𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮 𝘄 𝗸𝗼𝗺𝗲𝗻𝘁𝗮𝗿𝘇𝗮𝗰𝗵.

𝗢 𝗷𝗮𝗸 𝗼𝗯𝘂𝗿𝗮̨𝗰𝘇 – oburącz – czymś trzeba było upiększyć zdanie w tytule 🙂- słowo bardzo często umieszczane w instrukcjach pracy na większości Obszarów.

𝗢 𝗷𝗮𝗸 𝗼𝗽𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲- pośród licznych obszarów produkcyjnych pracujemy na takich oprogramowaniach jak SAP czy też Maintman.

𝗢 𝗷𝗮𝗸 𝗼𝗻𝗹𝗶𝗻𝗲 (pisane także on-line) – słowo klucz w ostatnich pandemicznych miesiącach – krążą plotki, że pracujemy nad nową technologią montażu osi online – projekt pod zapożyczoną nazwą: 500 osi PLUS /tydzień, no bo przecież wciąż aktualne – OSIMAO!

𝗢 𝗷𝗮𝗸 𝗼𝗱𝗺𝗲𝗹𝗱𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲 – statystycy policzyli, że słowo to w biurach logistyki zamówień wyjawia się jako co dziesiąte z ogólnego zasobu używanych tam słów. Na pierwszym miejscu dzielnie trzyma się egoistyczne, małe, pulchne „o”.

𝗠𝗮𝗺 𝗻𝗮𝗱𝘇𝗶𝗲𝗷𝗲̨, 𝘇̇𝗲 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗹𝗻𝗶𝗲 𝘀𝗰𝗿𝗼𝗹𝗹𝘂𝗷𝗲𝗰𝗶𝗲 𝘄𝘇𝗿𝗼𝗸𝗶𝗲𝗺 𝘄 𝗱𝗼́ł 🙂

𝗢 𝗷𝗮𝗸 𝗼𝗽𝗲𝗿𝗮𝗰𝗷𝗮 – słowo używane w kontekście opisu pracy: np. operacja wiercenia lub malowania.

𝗢 𝗷𝗮𝗸 𝗼𝗴𝗼́𝗹𝗻𝗶𝗲 𝗼𝗯𝘀𝘇𝗲𝗿𝗻𝘆 𝗼𝗽𝗶𝘀 – każdy krok pracy ma swój opis, choć przyznajcie się proszę koledzy z produkcji: Jedziecie z pamięci i często już ich nie czytacie, co? W imieniu kroków pracy apel: Czytaj między krokami!!!

𝗢 𝗷𝗮𝗸 𝗼𝗸𝗿𝗮𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲 𝗼𝗯𝗿𝗼𝘁𝗼𝘄𝗲- zasłyszane na korytarzu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z opiekunem operacyjnym obszaru Piotrem B – ja tu jestem tylko od montażu osi.

𝗢 𝗷𝗮𝗸 𝗼𝘁𝘄𝗼́𝗿 𝗼𝘀𝗶𝗼𝘄𝘆 – jak jest nieosiowy to problemy, yyy to znaczy wyzwania ma kolega operacyjny z QS’u.

THE END 😃

Chcecie poznać hasła, które kryją się za innymi literkami? Oto kilka z nich! Inne znajdziecie na Facebooku!


Tagi
Czytaj więcej