Porady

Aplikacje na telefon, które pomogą w rozwoju osobistym

Chciałbyś znać języki obce, ale nie stać Cię na drogie kursy? Potrzebujesz motywacji, żeby osiągnąć swoje cele? Zawsze możesz wykorzystać… swój telefon! Oto lista najlepszych aplikacji mobilnych do rozwoju osobistego, nauki i planowania.

Bez niektórych aplikacji po prostu nie da się żyć. Szczególnie jeśli mamy problemy z organizacją czasu, a na samą myśl o szukaniu materiałów do nauki zaczyna nas boleć głowa. Nie wiesz, które z nich wybrać? A może dopiero zaczynasz poznawać wszystkie możliwości swojego telefonu? Nawet jeśli świat nowinek technologicznych to dla Ciebie czarna magia, nie przejmuj się. Mamy kilka pomysłów, jakie aplikacje do rozwoju osobistego możesz wypróbować.

  • Rozwój osobisty w pigułce

Chociaż premierę miała dopiero rok temu, już zdążyła zebrać grono miłośników. Aplikacja MyOla to idealna propozycja dla każdego, kto kiedykolwiek czuł, że potrzebuje osobistego doradcy. Skutecznie zastąpi popularne poradniki psychologiczne, uspokoi i pomoże wyjść z kryzysowej sytuacji. Jak jest zbudowana? W środku znajdziesz programy rozwoju w czterech podstawowych sferach: rodzinnej, zawodowej, uczuciowej i osobistej. Ale to nie wszystko. MyOla to również zestaw ćwiczeń relaksacyjnych oraz rozmowy z psychologami i ekspertami.

  • Szlifujemy języki obce

Wszystkie materiały zebrane w jednym miejscu, praktyczne ćwiczenia i naprawdę rozbudowana społeczność. Aplikacji Busuu po prostu nie można pominąć. W ofercie znajdziesz aż 11 języków obcych do wyboru: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, japoński, włoski, rosyjski, chiński, arabski, turecki i portugalski. A jeśli to nauka słówek spędza Ci sen z powiek, zainstaluj SuperMemo. Dzięki niej możesz powtarzać materiał nawet bez dostępu do sieci. Wszystkim, którzy lubią korzystać z fiszek i potrzebują małego przypomnienia, aby zabrać się do nauki, spodoba się też Anki.


Przeczytaj również: Języki obce w CV – jak je opisać?


  • Siła spokoju

Cały czas chodzisz zestresowany? Ostatnio się nie wysypiasz? To znak, że czas wypróbować jedną z najbardziej popularnych aplikacji mobilnych do rozwoju osobistego, czyli Mindy – medytacja, sen, muzyka. Możesz liczyć na kursy w certyfikowanymi trenerami, bogatą bibliotekę wiedzy i system mierzenia postępów. Co piszą o niej autorzy? „Zajmij się swoim umysłem. Rozwiń jego potencjał i osiągnij wewnętrzny spokój. Mniej stresu i niepokoju, lepszy sen i relaks, większa produktywność, zdrowe i świadome życie. Z Mindy krótka chwila medytacji stanie się nawykiem…”.

  • Sukces w zasięgu ręki

Postanowienia noworoczne zawsze kończą się niepowodzeniem? Chcesz być nieco bardziej zorganizowany, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Wypróbuj aplikację Todobit! Jest wyjątkowo prosta w obsłudze i ma szereg przydatnych funkcji. Pozwala między innymi tworzyć harmonogramy i listy zadań, określać długoterminowe cele do zrealizowania, mierzyć swoje postępy i ustawić wiele przypomnień jednocześnie. Oczywiście, w tej kategorii znajduje się o wiele więcej narzędzi, które warto sprawdzić. Bardziej rozbudowane będą między innymi Habitica lub HabitHub.


Przeczytaj również: Nad jakimi kompetencjami warto pracować?Tagi
Czytaj więcej