Aktualność Miasto

Automatyka dla uczniów z Nowej Soli

Dzięki unijnym funduszom nowosolskie szkoły otrzymają klocki edukacyjne, które umożliwią im nauczanie podstaw automatyki i robotyki!

Urząd Miejski w Nowej Soli ogłosił w zeszłym tygodniu przetarg na dostawę 64 zestawów klocków edukacyjnych do budowy robotów i nauki automatyki. 30 z planowanych zestawów przeznaczonych zostanie dla początkujących, a pozostałe 34 – dla zaawansowanych. Ta pierwsza grupa będzie miała możliwość ćwiczenia budowy ośmiu robotów przy użyciu jednego silnika i czujnika z 200 sztuk części. Zaawansowani będą szlifować swoje umiejętności na 500 częściach.

Zestawy klocków edukacyjnych będą przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na warsztatach konstruktorskich w Parku Fizyki, który powstanie w okolicach Parku Krasnala wiosną 2018 r. To świetna okazja dla nowosolskich szkół do poszerzenia swojej oferty i lepszego przygotowania uczniów do pracy w zawodzie.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa 9 „Infrastruktura społeczna”. Urząd Miasta w Nowej Soli czeka na oferty do 13 września br. 


Tagi
Czytaj więcej