Aktualność

Babimost: 17 tysięcy podniebnych podróży!

To był rekordowy rok w historii funkcjonowania portu lotniczego w Babimoście. Obsłużyło ono 17,7 tys. pasażerów, co oznacza wynik ponad dwukrotnie lepszy niż przed rokiem.

Skąd takie ożywienie portu lotniczego w Babimoście? Kluczowa była zmiana przewoźnika na trasie Zielona Góra – Warszawa – Zielona Góra. Firmę SprintAir zastąpiły Polskie Linie Lotnicze Lot – dzięki temu lotnisko zostało włączone do międzynarodowej siatki połączeń. Możemy więc kupić jeden bilet i latać do wielu miejsc na świecie. Spadły też ceny biletów. LOT oferuje ceny zaczynające się od nieco ponad 50 zł za loty w tygodniu – to przyczyniło się do większej popularności połączenia.

Pociąg jeździ wolniej

Nie bez wpływu na wzrost liczby połączeń jest także remont trasy kolejowej pomiędzy Poznaniem a Warszawą, co niekorzystnie wpływa na długość połączenia kolejowego pomiędzy Zieloną Górą a stolicą kraju.

W 2016 r. z lotniska skorzystało 8,7 tys. pasażerów – wzrost był więc ponad dwukrotny. –  To pokazuje, że lotnisko w Babimoście ma ogromny potencjał i warto w nie inwestować. Ten wynik świadczy o tym, że Lubuskie potrzebuje portu lotniczego – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak na stronie lubuskie.pl.

Chcesz kupić bilet do Warszawy? Kliknij! 


Tagi
Czytaj więcej