Aktualność

Bądź gotowy na wybory!

W najbliższą niedzielę będziemy wybierać w wyborach powszechnych Prezydenta RP. Co powinieneś wiedzieć o zbliżających się wyborach?

Godziny głosowania

W niedzielę, lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7.00 do 21.00, tak by umożliwić udział w wydarzeniu wszystkim wyborcom. Głosowanie odbywa się w lokalu obwodowej komisji wyborczej, do której przypisany jest konktetny wyborca na podstawie jego miejsca zamieszkania. Jeśli głosujemy po raz pierwszy lub zmienił się nasz adres zamieszkania, konieczne jest sprawdzenie w którym lokalu wyborczym w mieście możemy oddać głos.


Przeczytaj również: Co polecasz w Nowej Soli? Dołącz do grupy!


Lokale wyborcze w Nowej Soli

Pojawiła się ważna informacja dla mieszkańców Nowej Soli. W związku z prowadzonym remontem w budynku byłego Gimnazjum nr 3 przy ulicy Kasprowicza 8, zachodzą zmiany w rozmieszczeniu obwodowych komisji:

  • obwodowa komisja nr 1 zostaje przeniesiona do siedziby obwodowej komisji nr 13, tj. budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Gimnazjalnej 11

Dotyczy to ulic:

Chełmońskiego, Długa, Grottgera, Kasprowicza, Kilińskiego, Kosmonautów, Kossaka, Krasińskiego, Lotników, Matejki (od nr 1 do nr 23 nieparzyste, od nr 2 do nr 16 parzyste), Mickiewicza, Orzeszkowej, Reymonta, Rydla, Siemiradzkiego, Staffa, Struga, Tetmajera, Wiesława Sautera, Wojska Polskiego (od nr 36 do nr 106 parzyste)

  • obwodowa komisja nr 2 zostaje przeniesiona do siedziby obwodowej komisji nr 3 tj Szkoły Podstawowej nr 8 przy ulicy Matejki 29

Dotyczy to ulic:

Arkadia, Asnyka, Bolesławy Sidorskiej, Broniewskiego, Chopina, Długosza, Dygasińskiego, Feliksa Nowowiejskiego, Gałczyńskiego, Grażyny Bacewicz, Henryka Góreckiego, Henryka Sienkiewicza, Henryka Wieniawskiego, Jagienki Juranda, K. Szymanowskiego, K. Wierzyńskiego, Kaczkowskiego, Karola Kurpińskiego, Kmicica, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kraszewskiego, Krótka, Kruczkowskiego Kazimierza, Lelewela, Mieczysława Karłowicza, Narutowicza, Norwida, Pasieczna, Połanieckich, Przyszłości, Saperów, Skłodowskiej-Curie, Skrzetuskiego, Słowackiego, Solskiego, Stasia i Nel, Szafera, Witolda Lutosławskiego, Wojciecha Kilara, Wojska Polskiego (od nr 41 do nr 103 nieparzyste), Wołodyjowskiego, Zagłoby, Zakątek.


Przeczytaj również: Kolejna szansa na Rowerową Stolicę Polski!


Głosujesz po raz pierwszy?

Wystarczy, że weźmiesz ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem i udasz się do lokalu wyborczego. Swoje dane możesz także potwierdzić poprzez aplikację w telefonie mTożsamość. W lokalu wyborczym podchodzisz do komisji, która na podstawie dokumentu tożsamości wyda Ci kartę do głosowania. Po złożeniu podpisu, karta wyborcza jest Twoja. Na karcie, w wyznaczonym do tego miejscu wybierasz swojego kandydata poprzez zaznaczenie „X” przy nazwisku. Wrzuć kartę do urny. Gotowe, pierwszy głos w życiu oddany!

Dopisanie do listy wyborców

Dziś upływa termin na składanie wniosków o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania! Iiątek, 26 czerwca, to ostatni dzień na odbiór zaświadczeń o prawie do głosowania, aby głosować poza miejscem zamieszkania.


Tagi
Czytaj więcej