Aktualność Miasto

Bajowy mural w Nowej Soli

Kamienica przy ulicy Witosa 28 w Nowej Soli za kilka tygodni dostanie nowe życie. Na jej ścianie powstanie bajkowy mural z motywem z powieści Król Maciuś Pierwszy.

Sen Maciusia

To właśnie z powieścią Janusza Korczaka ma kojarzyć się nowy mural w mieście.  Na pomysł malowidła wpadli nauczyciele i terapeuci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Radość”, który sąsiaduje z kamienicą przy ulicy Witosa 28. Wybór tematyki obrazu był oczywisty – Janusz Korczak jest patronem ośrodka.

Jak będzie wyglądać nowy mural? To ilustracja zainspirowana postaciami z powieści Król Maciuś Pierwszy. Głównym bohaterem muralu będzie sam Maciuś, który zjednywał sobie ludzi i charakteryzował się sprawiedliwością oraz dobrocią. Kolory ilustracji i jej narracja mają kojarzyć się ze snem oraz bajkowym klimatem. Malunek będzie nawiązywać do myśli korczakowskiej, według której funkcjonuje ośrodek.


Przeczytaj również: Urodzinowe ognisko w Nowej Soli


Na muralu, obok Króla Maciusia wkomponowano także samego Korczaka oraz nowosolskie symbole – krasnala Solusia i kościół pw. św. Antoniego.

Źródło zdjęcia: http://nowasol.pl/


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.