Aktualność

Barometr zawodów 2020

Barometr zawodów to jednoroczna prognoza sytuacji w profesjach na danym obszarze. Zawody podzielone są na trzy grupy – deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe. Których zawodów będzie brakować w powiecie nowosolskim?

Barometr zawodów 2020

Po raz piaty już w sieci pojawił się Barometr zawodów. To prognoza sytuacji w zawodach w danych powiatach przygotowana przez ekspertów z całego kraju, którzy spotykają się na przełomie III i IV kwartału roku. Prognoza przygotowywana jest w oparciu o gromadzone dane statystyczne, w tym dane na temat liczby ofert pracy oraz liczby osób zarejestrowanych w konkretnym zawodzie. Uczestnikami badania są pracownicy powiatowych urzędów pracy, prywatnych agencji zatrudnienia oraz innych instytucji zorientowanych w sytuacji na lokalnym rynku pracy. Dzięki odpowiedziom uczestników na konkretne pytania, eksperci tworząc Barometr są w stanie uwzględnić kwalifikacje pracowników i rzeczywiste przygotowanie do wykonywania zawodu. Prognozy zatem nie opierają się wyłącznie o dane statystyczne, ale o realną sytuację w powiatach.


Przeczytaj więcej: W powiecie brakuje elektromonterów


Brakuje spawaczy i elektryków

Barometr zawodów podzielony jest na trzy grupy – zawody deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe. Według prognoz, w roku 2020 nie będziemy mieli w powiecie nowosolskim zawodów nadwyżkowych, zderzymy się za to z dużym deficytem krawców i spawaczy. Oto lista zawodów, w których w najbliższym roku nie powinno być trudności ze znalezieniem pracy, gdyż zapotrzebowanie pracodawców będzie w ich przypadku duże.

Zawody zrównoważone

W Barometrze zawodów uwzględnione są także takie stanowiska, na które liczba ofert będzie zbliżona do liczby osób zdolnych i chętnych do podjęcia zatrudnienia w danym zawodzie.

Więcej informacji o zatrudnieniu w powiecie nowosolskim w 2020 roku można uzyskać na stronie https://barometrzawodow.pl/


Tagi
Czytaj więcej