Aktualność Miasto

Jeszcze nie czas na basen w Nowej Soli

Na basen w Nowej Soli mieliśmy wybrać się już we wrześniu tego roku. Jednak ze względu na pandemię, prace lekko zwolniły i termin otwarcia trzeba niestety przesunąć.

Basen w Nowej Soli

Basen w Nowej Soli od samego początku wzbudzal wiele kontrowersji. Przed podjęciem decyzji o tej inwestycji, ówczesny prezydent miasta, Wadim Tyszkiewycz, zapytał nowosolan o ich opinię. W ankiecie zamieszczonej na stronie internetowej miasta, mieszkańcy uznali, że pływalnia w mieście jest niepotrzebna, a pieniądze można przeznaczyć na inne cele. Do podjęcia decyzji o inwestycji w basen, Wadim Tyszkiewicz podchodził w swojej kadencji trzykrotnie. Jak sam niejednokrotnie podkreślał, urzędnicy przez 16 lat pracowali, aby Nową Sól było stać na krytą pływalnię. Decyzję ostatecznie podjęto i 8 czerwca 2018 roku ogłoszono przetarg na budowę.


Przeczytaj również: Czy basen w Nowej Soli rzeczywiście jest potrzebny?


Otwarcie pływali Solan opóźnione

W ostatnich dniach na profilu prezydenta Jacka Milewskiego w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o opóźnieniach w budowie basenu krytego w Nowej Soli. Chociaż prace powoli zbliżają się do końca, pływalnia nie zostanie otwarta, tak jak planowano, we wrześniu. Wpływ na taki rozwój sytuacji ma oczywiście pandemia koronawirusa, która zatrzymała większość inwestycji i spowolniła gospodarkę. Innym z czynników opóźniających budowę są prace dodatkowe, które wymagają więcej czasu.

Prezydent Nowej Soli spogląda jednak w przyszłość z optymizmem:

W najbliższym czasie ustalimy z wykonawcą ostateczny termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Równolegle Dyrektor MOSiR-u Pan Grzegorz Rogula prowadzi intensywne przygotowania do uruchomienia obiektu. Pomimo problemów jest już zdecydowanie bliżej niż dalej.


Przeczytaj również: Karta rabatowa Nowej Pracy: Rozmowa ze Skokoloco


Jakie atrakcje czekają na nowosolan?

Na mieszkańców miasta będzie czekać sześć 25-metrowych torów sportowych, całkiem spora sauna oraz mały basen dla dzieci i jacuzzi. Co może zaskakiwać, na basenie będize można podziwiać kafle wykonane przez nowosolan! Pamiątkowe kafle można było wykonać na jednodniowych warsztatach ceramicznych w zeszłym roku.

Autor zdjęć: Ewa Batko, Urząd Miasta Nowa Sól

 


Tagi
Czytaj więcej