Aktualność Miasto

Będzie nowa siłownia pod chmurką. Również dla osób z niepełnosprawnościami

Na terenie Centrum Aktywności Społecznej pojawi się wyjątkowe miejsce do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Nowa siłownia pod chmurką będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z jakiego sprzętu skorzystają mieszkańcy?

Nowa Sól działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami

Siłownie zewnętrzne pojawiają się w różnych częściach miasta. Tym razem nowoczesne sprzęty i urządzenia zostaną zamontowane na terenie Centrum Aktywności Społecznej przy ulicy Kasprowicza 12 (dawne Gimnazjum nr 3). Co ważne, miejsce będzie przystosowane do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami. Na jakim etapie znajduje się projekt?

Kilka dni temu prezydent Nowej Soli w obecności wiceprezydent ds. społecznych podpisał umowę z dyrektorem lubuskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Chodzi o dofinansowanie na realizację programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Dotacje w wysokości 100 tysięcy złotych umożliwią skuteczne zagospodarowanie przestrzeni oraz zakup profesjonalnego wyposażenia.


Przeczytaj również: Trwają prace nad jadłodzielnią w Nowej Soli


W co będzie wyposażona nowa siłownia?

Będzie szansa na rekonwalescencję, poprawę kondycji zdrowotnej oraz powrót do formy po sytuacji pandemicznej. Siłownia pod chmurką będzie otwarta dla wszystkich mieszkańców Nowej Soli. W planach znajduje się zakup maszyn, z których bez problemu skorzystają między innymi osoby o ograniczonej mobilności. Jednym z nich jest specjalny zestaw podwójny młynek w wersji przystosowanej także dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Specjalnie dla opiekunów, asystentów i członków rodziny osób z niepełnosprawnościami będą natomiast zamontowane urządzenia do animacji czasu oraz wsparcia wytchnieniowego. Na co jeszcze możemy liczyć?

Właśnie pozyskaliśmy kolejne środki zewnętrzne. Tym razem 100 tysięcy złotych ze środków PFRON-u umożliwi sfinansowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych. W ramach tej kwoty na terenie naszego Centrum Aktywności Społecznej przy ulicy Kasprowicza powstanie siłownia zewnętrzna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – poinformował prezydent Nowej Soli Jacek Milewski.

Na otwartej przestrzeni zostaną zamontowane: dwustanowiskowy twister, podwójna ławka z ruchomymi platformami, zestaw balans służące do ćwiczenia równowagi, zestaw podwójny młynek, wersja przystosowana także dla osób na wózkach inwalidzkich, integracyjny zestaw do wyciskania w pozycji siedzącej, zestaw podwójny integracyjny ławka z rowerkiem-biegacz podwójny, twister plus wahadło, narciarz podwójny, profesjonalne bieżnie do ćwiczeń ruchowych.

Źródło cytatu: Oficjalny profil Jacka Milewskiego, prezydenta miasta Nowa Sól

 

 


Tagi
Czytaj więcej