Aktualność

Bezrobocie w lipcu 2020 w Lubuskiem

Jak wygląda aktualnie sytuacja na rynku pracy? Czy w pandemicznym świecie zmagamy się z dużym bezrobociem w regionie? Zobacz aktualne dane.

Bezrobocie w województwie lubuskim spada

W lipcu 2020 r. odnotowano spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych o 7 osób (w analogicznym miesiącu 2019 r. odnotowano spadek liczby bezrobotnych o 558 osób). Liczba bezrobotnych kobiet zwiększyła się o 101 osób, wśród bezrobotnych mężczyzn odnotowano spadek o 108 osób.

W lipcu liczba zarejestrowanych bezrobotnych zwiększyła się w dziewięciu powiatach województwa lubuskiego. Największy wzrost odnotowano w powiatach: zielonogórskim (grodzkim) – o 141 osób oraz zielonogórskim (ziemskim) i świebodzińskim – o 45 osób. Spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych odnotowano w pięciu powiatach, największy w powiatach: strzelecko-drezdeneckim – o 173 osoby oraz żagańskim – o 102 osoby.


Przeczytaj również: Jak zapytać o wynik rekrutacji? Jak długo czekać na odpowiedź?


Jak wygląda sytuacja na rynku pracy w Lubuskiem?

W lipcu powiatowe urzędy pracy dysponowały 4266 wolnymi miejscami pracy i miejscami aktywizacji zawodowej tj. o 259 więcej niż w miesiącu poprzednim, ale o 463 mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Źródło wiadomości: https://wupzielonagora.praca.gov.pl/


Tagi
Czytaj więcej