Aktualność

Bezrobocie w województwie lubuskim w październiku 2019

Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze opublikował raport dotyczący liczby osób bezrobotnych w październiku 2019 roku. Według statystyk, bezrobocie znowu spada.

Bezrobocie znowu spada

W październiku odnotowano kolejny spadek liczby osób bezrobotnych w województwie lubuskim. Liczba bezrobotnych na koniec września wyniosła 18 300 osób, natomiast na koniec października w PUP było zarejestrowanych o 369 osób mniej, czyli 17 931 bezrobotnych. Liczba kobiet zmniejszyła się o 193, natomiast wśród bezrobotnych mężczyzn odnotowano spadek o 176 osób. W stosunku do września 2018 r., mamy bezrobotnych mniej o 3444 osób, czyli o 16,1 %.


Przeczytaj również: Bezpłatne warsztaty dla przyszłych innowatorów z PFR i Google


W październiku liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmniejszyła się w jedenastu powiatach województwa lubuskiego. Największy spadek odnotowano w powiatach: międzyrzeckim – o 137 osób, zielonogórskim (ziemskim) – o 91 osób, żagańskim – o 48 osób. Wzrost liczby zarejestrowanych bezrobotnych odnotowano w trzech powiatach, a największy w powiecie gorzowskim (grodzkim) – o 36 osób.

Powiatowe urzędy pracy w październiku br. dysponowały 4022 wolnymi miejscami pracy i miejscami aktywizacji zawodowej tj. o 570 więcej niż w miesiącu poprzednim, ale o 1959 mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.


Sprawdź najnowsze oferty pracy od Nord, Alumetal, Mazel i Jost >>


Źródło: Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze


Tagi
Czytaj więcej