Aktualność Pracodawcy

BHP w firmie Alumetal oczami dzieci

Bezpieczny zakład pracy oczami dzieci

W listopadzie Grupa Alumetal zorganizowała konkurs „Bezpieczny rodzic w pracy”, adresowany do dzieci pracowników ze wszystkich spółek grupy. Konkurs przeznaczony dla dzieci do lat 13 miał na celu propagowanie znaczenia bezpieczeństwa w pracy, kształtowanie świadomości dzieci w tym zakresie oraz upowszechnianie wiedzy o zasadach BHP. Udział w konkursie polegał na przygotowaniu pracy plastycznej w dowolnej technice ręcznej odwołującej się do wspomnianej tematyki.

Zadaniem dzieci było plastyczne przedstawienie swojego wyobrażenia o bezpiecznym miejscu pracy swoich rodziców. W konsekwencji konkurs zaangażował również rodziców, którzy opowiadając swoim dzieciom o wykonywanej pracy, przybliżali im procesy i procedury zwiększające bezpieczeństwo pracy na zajmowanych stanowiskach pracy.


Przeczytaj również: BHP w okresie zimowym. Jakie są obowiązki pracodawcy?


Grono laureatów

W zakładzie w Nowej Soli na konkurs napłynęło 36 prac. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: do 6 lat oraz 7-13 lat. W obu kategoriach wybrane zostały najlepsze prace, jury przyznało również wyróżnienia.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 15 grudnia, natomiast wręczenie nagród miało miejsce 18 grudnia. Ze względu na obostrzenia związane z sytuacją pandemiczną, w imieniu dzieci nagrody odebrali rodzice. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali również dyplomy oraz obdarowani zostali upominkami. Prace wszystkich dzieci stworzyły piękną galerię, którą można podziwiać na korytarzu naszej firmy.

Poniżej przedstawiamy listę laureatów:

Kategoria wiekowa do 6 lat:

1. Kaja Marczuk I miejsce
2. Oliwia Zacharzewska II miejsce
3. Anna Ziętek III miejsce
4. Milena Czajkowska wyróżnienie
5. Lena Krupczak wyróżnienie

Kategoria wiekowa 7-13 lat:

1. Marcel Nicpoń I miejsce
2. Dawid Chorągwicki II miejsce
3. Hanna Wujda III miejsce
4. Zuzanna Bachowska wyróżnienie
5. Marcel Soroka wyróżnienie
6. Eliza Marczuk wyróżnienie

Cieszy nas fakt, że dzieci naszych pracowników mają bardzo dużą świadomość zagrożeń, jakie mogą spotkać ich rodziców w pracy. Dzieła, które otrzymaliśmy były bardzo pomysłowe i barwne. Dzieci włożyły w nie dużo pracy i serca. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za poświęcony czas na ich wykonanie oraz tak duży odzew. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym.


Tagi
Czytaj więcej