Aktualność Strefa Wydarzenia

„Biegać każdy może” – zobaczcie jak to się robi w JOST

Sport to jedna z pasji łącząca wielu pracowników JOST Polska. Do udziału w rywalizacji charytatywnej zgłosiło się 50 pracowników!

Różnorodność tras

„Biegać każdy może” to akcja charytatywna, w której przez 13 tygodni biegamy minimum 5 km w tygodniu. W JOST mają różne sposoby na organizowanie biegowych tras. Są tacy, którzy preferują bieganie po nowosolskiej strefie. Są tacy, którzy wybierają trasy prowadzone przez centra miast. Ceniący zaś kontakt z naturą – wybierają leśne ścieżki. Co do pory dnia, większość z pracowników biega w godzinach popołudniowych i wieczornych, choć są i tacy, którzy stawiają na poranny jogging.

Doświadczenie i zaangażowanie

Założeniem akcji „Biegać każdy może” był udział możliwie dużej grupy ludzi i tak też się w JOST stało. Doświadczenie sportowe uczestników wyzwania jest bardzo zróżnicowane. W JOST są sportowcy, którzy w akcji walczą o podium – po dwóch tygodniach rywalizacji na swoim koncie mają już 89 km! (brawo Gabi!), ale znajdziemy też takie osoby, które z tym typem aktywności fizycznej spotykają się po raz pierwszy albo ruszyły w trasę po … kilkudziesięciu latach. Część z nich postawiła więc na początku na marszobieg. Magda, członkini stowarzyszenia Nowosolska Paczka, utworzyła na tę okazję specjalną grupę na Facebooku „Truchto-maszowanie z Nowosolską Paczką”, która w każdą środę i niedzielę o godzinie 19.30 spotyka się, by wspólnie przebyć 5 km. Grupa niezależnie od pogody spotyka się regularnie. Więcej informacji o treningach znajdziecie w wydarzeniu Nowosolskiej Paczki.

Popatrzcie na nasze trasy biegowe. Są tak różne jak różni są pracownicy JOST!


Tagi
Czytaj więcej