Aktualność

Konkurs „Biznes Wrażliwy Społecznie” powraca

Konkurs "Biznes Wrażliwy Społecznie" organizowany przez fundację Collegium Polonicum startuje po raz kolejny.

O konkursie

Pomysłodawcą i organizatorem Konkursu “Biznes Wrażliwy Społecznie” jest Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, która od ponad 15 lat działa w obszarze aktywności społecznej a obecnie jest liderem Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. To już trzecia edycja konkursu, którego zamierzeniem jest nagradzanie dobrych praktyk firm z województwa lubuskiego w obszarze zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej. Ideą konkursu jest pokazanie firm wspierających daną społeczność lokalną i przyczyniającą się do tworzenia z nią relacji. Istotny jest tu aspekt współpracy z podmiotami ekonomii społecznej (m.in. spółdzielniami socjalnymi, stowarzyszeniami, fundacjami).

Firmy, które wyróżniają się dobrymi praktykami można zgłaszać fundacji do 31 lipca 2019 roku. Żeby to zrobić, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie bws.fundacjacp.org


Przeczytaj również: Nowa Praca wyróżniona w Konkursie „Biznes Wrażliwy Społecznie”


Nowa Praca zeszłorocznym zwycięzcą

W zeszłorocznej, drugiej, edycji konkursu „Biznes Wrażliwy Społecznie” inicjatywa Nowa Praca zdobyła nagrodę główną w kategorii Wspólna Wartość. Na gali konkursowej prezes zarządu fundacji, Magdalena Tokarska, chwaliła nowosolskie firmy za pracę przy wspólnym celu, który często oddziałuje na szerszą skalę niż tylko środowisko biznesowe. Jak wierzy fundacja, Nowa Praca, dzięki współpracy ma wpływ na rzecz środowisk Nowej Soli i tworzy standardy relacji biznesu z edukacją.


Przeczytaj również: EB Masters: Nowa Praca dobrym przykładem employer brandingu


Pięć firm jeden cel

Nowa Praca, czyli zrzeszenie pięciu firm z Nowej Soli – Mazel, Alumetal, JOST, NORD Napędy, to ciekawy przykład współpracy przedsiębiorstw, które z pozoru powinny ze sobą konkurować o pracownika. Inicjatywa to tak naprawdę jeden wspólny organizm PR-owy, employer brandingowy i rekrutacyjny. Razem dbają również o pozytywny wizerunek strefy ekonomicznej w Nowej Soli, wspierając jej rozwój. To również dobry przykład współpracy z lokalnymi szkołami i uczniowskimi spółdzielniami socjalnymi.


Tagi
Czytaj więcej