Aktualność Miasto

Budowa ścieżki rowerowej idzie do przodu

W ramach projektu „Kolej na rower” ma powstać 50 km ścieżki rowerowej. Obecnie demontowane są tory kolejowe na odcinku od Nowej Soli do Kolska.

50 km ścieżki rowerowej

„Kolej na rower – budowa ścieżek rowerowych w ramach rozwoju transportu ekologicznego na terenie Powiatu Nowosolskiego” to projekt budowy 50-km trasy rowerowej, który ma przyczynić się do rozwoju turystyki rowerowej w powiecie. Ścieżka ma zostać oddana do użytku w 2019 roku. Na budowę zostanie przeznaczone 17,5 mln złotych, z czego 10,7 mln zł pochodzą z funduszy europejskich. Prawdopodobnie trasa będzie połączona z planowaną europejską Velostradą.


Przeczytaj również: Ma powstać 1000 km ścieżki rowerowej wzdłuż Odry


ścieżka rowerowa w Nowej Soli

Demontaż torów i malowanie mostu

Obecnie trwa demontaż torów kolejowych na 30-km odcinku od Nowej Soli do Kolska, a teren oczyszczany. Dodatkowo oczyszczany i malowany jest również most w Stanach. Jeszcze w październiku zakończą się prace związane z demontażem torów na 17-km odcinku ścieżki od Nowej Soli przez Kożuchów do Stypułowa. Natomiast już niebawem przekazany zostanie pod budowę teren ul. Nowosolskiej do Rudna, gdzie trwają prace związane z usuwaniem drzew i porządkowanie terenu.

ścieżka rowerowa w powiecie nowosolskim

Ścieżka rowerowa potrzebna w powiecie

Za budową ścieżki rowerowej opowiadali się mieszkańcy powiatu, którzy uważali, że jest potrzebna. Dowodem sympatii do rowerów był chociażby tegoroczny „Dzień bez samochodu”, w ramach którego 23 września odbył się rajd rowerowy ulicami powiatu nowosolskiego (Otyń, Nowa Sól, wiejska Nowa Sól). W akcji uczestniczyło ponad 300 rowerzystów.

Zdjęcia źródło: powiat-nowosolski.pl


Przeczytaj również: Demontują tory. Powstaje ścieżka rowerowa

Przeczytaj również: Rower miejski w Nowej Soli?Tagi
Czytaj więcej