Aktualność Miasto

Budżet Nowej Soli uchwalony! Co jest w planach na 2022 rok?

Radni Nowej Soli zagłosowali nad uchwałą budżetową na 2022 rok. Budżet miasta kolejny raz oscyluje wokół 200 milionów złotych.

Przyjęty budżet Nowej Soli

Ponad 52,5 mln złotych na inwestycje i coraz więcej prospołecznych akcentów. Jak informuje Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli, projekt budżetu jest skierowany do wszystkich mieszkańców. Co więcej, kolejny raz dochód będzie się utrzymywać w granicach 200 mln złotych. Tylko 33,2% tej kwoty stanowić ma natomiast planowane zadłużenie.

Jestem przekonany, że to optymalny budżet w dzisiejszych, niełatwych czasach – tłumaczy prezydent miasta. – Jest to ambitny, ale także realistyczny plan finansowy (…). Realizacja tego proinwestycyjnego z wieloma elementami prospołecznymi budżetu pozwoli naszemu miastu na kolejny krok na ścieżce rozwoju, którą kroczymy wspólnie z naszymi mieszkańcami.

Budżet Nowej Soli na 2022 rok, uchwalony przez radnych jednomyślnie, zakłada dochody Gminy Nowa Sól – Miasto w wysokości 195.682.451 zł, a wydatki w kwocie 226.236.943 zł.


Przeczytaj również: Nowa Sól wśród liderów lubuskiego


Nowe inwestycje. Jakie plany na 2022 rok?

Budowa dróg, parkingów, infrastruktury technicznej, nowych punktów świetlnych oraz wykonanie dokumentacji na poprawę rozwiązań komunikacyjnych. Ponownie udało się wygospodarować środki na bieżącą poprawę infrastruktury miejskiej, a także remonty obiektów przedszkolnych, szkolnych, nowosolskich cmentarzy, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Oczywiście większość nakładów odnosi się do spraw społecznych, rozwoju miasta oraz poprawy komfortu życia nowosolan. Tylko na oświatę i wychowanie miasto ma w 2022 roku przeznaczyć aż 56,4 mln zł. Co jeszcze znalazło się w planach? Chociaż część inwestycji to kontynuacja z lat poprzednich, przygotowano również nowe projekty, w tym:

  • rozpoczęcie budowy III etapu ulicy Dolnośląskiej – planowana kwota 5.500.000 zł.,
  • rozpoczęcie budowy łączącej ulicę Towarową z Topolową – planowana kwota 3.000.000 zł.,
  • rozpoczęcie budowy bazy dla Miejskiego Zaplecza Gospodarczo – technicznego – planowana kwota 2.000.000 zł.,
  • rozpoczęcie rozbudowy Parku Naukowo – Technologicznego INTERIOR – planowana kwota: 1.800.000 zł.,
  • przebudowa chodników w mieście ulice: Traugutta, Kasprzaka, Kochanowskiego – planowana kwota: 1.230.000 zł.,
  • budowa placu zabaw na Starym Żabnie – planowana kwota 600.000 zł.,
  • rozpoczęcie zagospodarowywania tzw. Górki Pana Jurka – planowana kwota 600.000 zł.,
  • rozpoczęcie budowy miejsc parkingowych na osiedlu Konstytucji – planowana kwota 500.000 zł.

Budżet Nowej Soli na 2022 rok

 

Źródło: nowasol.pl, prezydent miasta Nowa Sól Jacek Milewski

 


Tagi
Czytaj więcej