Aktualność Miasto

Ciao, Nowa Sól!

Biblioteka Miejska w Nowej Soli to miejsce dla prawdziwych fanów nauki języków obcych! Po raz kolejny organizowana jest kawiarenka językowa - tym razem będzie można poćwiczyć swój włoski.

Uczysz się języka obcego?

Porozmawiaj z innymi! Mówienie, to przecież najważniejszy element nauki języka obcego. Co z tego, że znamy gramatykę i słownictwo, jeśli nie mamy z kim porozmawiać? Właśnie z myślą o takich sytuacjach, Biblioteka Miejska w Nowej Soli postanowiła zorganizować cykl kawiarenek językowych, podczas których osoby zainteresowane danym językiem obcym, będą mogły porozmawiać z innymi. To świetny sposób na pozbycie się bariery językowej i sprawdzenie swoich umiejętności.


Przeczytaj również: Weź udział w konsultacjach społecznych!


Parli italiano?

10 lutego o godzinie 17.00 w czytelni regionalnej zadebiutuje włoska kawiarenka językowa. Godzinne zajęcia z mówienia w języku włoskim poprowadzi Mari Marino. To świetna okazja, żeby poznać osoby dzielące te same pasje i nauczyć się czegoś nowego. Oprócz języka włoskiego, biblioteka oferuje też zajęcia z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego,francuskiego i hiszpańskiego. Każdy mieszkaniec Nowej Soli znajdzie coś dla siebie!


Przeczytaj również: Szansa na rewitalizację budynków


Co jeszcze oferuje Biblioteka w lutym?

Włoska kawiarenka językowa to nie wszystko, w czym możecie wziąć udział w tym miesiącu. Biblioteka Miejska w Nowej Soli oferuje zajęcia dla młodszych i starszych.

 • Biblioteka Główna
  • 10 lutego (poniedziałek), godz. 17.00 w Czytelni Regionalnej – WŁOSKA kawiarenka językowa;
  • 12 lutego (środa), godz. 17.00 w Czytelni Regionalnej – FRANCUSKA kawiarenka językowa;
  • 19 lutego (środa), godz. 18.00 w Galerii pod Tekstem – spotkanie autorskie z MARKIEM GRZELKĄ. Temat: 75. rocznica likwidacji nowosolskiej filii obozu Gross Rosen;
  • 24 lutego (poniedziałek), godz. 16.00 w Czytelni Regionalnej – SZACHOWA kawiarenka;
  • 25 lutego (wtorek), godz. 15.00 w Czytelni – dyżur komputerowy, czyli jak sprawnie posługiwać się myszą i klawiaturą;
  • 26 lutego (środa), godz. 17.00 w Czytelni Regionalnej – Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych. Czytamy książkę Angeliki Kuźniak ,,Boznańska. Non finito”.
 • BIBLUŚ
  • 15 lutego (sobota), godz. 13.00 w Biblusiu – angielska minikawiarenka językowa dla dzieci;
  • 29 lutego (sobota), godz. 13.00 w Biblusiu – Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci. Czytamy książkę pt. ,,Lars jest LOL” Ibena Akerlie.

Tagi
Czytaj więcej