Miasto

Co polecasz w Nowej Soli? Dołącz do grupy!

Masz swoje ulubione miejsca w Nowej Soli i okolicach? Dołącz do grupy "Polecam w Nowej Soli" i podziel się nimi z innymi!

Ulubione miejsca w Nowej Soli

Nowa Sól to bez wątpienia piękne miejsce! To zasługa bogatej historii, położenia geograficznego i gościnności mieszkańców. Atrakcji i miejsc, które warto odwiedzić w Nowej Soli nie brakuje. Zdarza się jednak, że nowosolanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości nie są świadomi jakie wartościowe miejsca na nich czekają! Właśnie dlatego postanowiliśmy zebrać wszystkie polecane opcje w jednym miejscu.

Relaks nad rzeką

Na atrakcyjność Nowej Soli wpływa na to oczywiście kilka czynników – jednym z nich jest przepływająca przez miasto rzeka Odra. To właśnie ona jest „źródłem” kilku nowosolskich atrakcji – mieszkańcy miasta chętnie spędzają swój wolny czas w porcie, który został gruntownie zmodernizowany w latach 2006-2007. Od czasu rewitalizacji, miejsce to stało się wizytówką miasta, która przyciąga zarówno nowosolan, jak i turystów. Jedną z atrakcji, którą zapewnia nam Odra, jest rejs wycieczkowcami Laguna i Zefir. Nowosolski port to także miejsce, w którym można zacząć swoją kajakową przygodę oraz spędzić miło czas w pobliskiej restauracji.


Więcej nowosolskich atrakcji znajdziesz we wpisie Nowa Sól – wypoczynek i sport


Rozrywka dla całej rodziny

Nieopodal nowosolskiego portu umiejscowiony jest Park Krasnala. Na jego głównych odbiorców wskazuje się dzieci, jednak nie tylko one znajdą w nim dla siebie ciekawe atrakcje! Nazwa parku związana jest oczywiście z nowosolskim  zagłębiem produkcji krasnali ogrodowych. Z tej samej okazji, przy samym wejściu do obiektu możemy przywitać się z dwoma największymi na świecie krasnalami ogrodowymi! Teren podzielony jest na kilka stref: plac zabaw, mini zoo, salę zabaw, park linowy czy park fizyki. To dobre miejsce nie tylko na spacer uroczymi alejkami ogrodowymi, ale także na integrację całej rodziny. Plaża obok będzie dobrym punktem na piknik i odpoczynek. W poprzednim roku odbył się tutaj także Food Truck Fest organizowany przez Nową Pracę! Kto wie, może wrócimy? 😉

Trochę historii!

Prawdziwa gratka dla pasjonatów historii, sztuki i przyrody to Muzeum Miejskie w Nowej Soli. Muzeum położone jest u zbiegu ulicy Muzealnej i Gimnazjalnej, a jego powierzchnia całościowa wynosi aż 3015 m²! Wśród stałej ekspozycji znajdziemy: militaria, wnętrza mieszczańskie, przyrodę doliny Odry i historię powstania Nowej Soli. Idealna propozycja na deszczowy dzień! A jeśli nie lubimy wychodzić z domu, możemy wybrać się na wycieczkę online! Muzeum Miejskie w Nowej Soli oferuje także wirtualne zwiedzanie. Ktoś chętny?

Atrakcje dla aktywnych rowerzystów

Wielokrotnie informowaliśmy naszych czytelników o aktualnościach związanych z rewitalizacją i powstawaniem nowych ścieżek rowerowych w regionie. Wśród mieszkańców Nowej Soli prawdziwą popularnością cieszy się niedawno skończona ścieżka rowerowa zbudowana na trasie zlikwidowanej już linii kolejowej łączącej Żagań z Wolsztynem. Trasa jest naprawdę malownicza – w większości wiedzie przez dawne tory kolejowe, między polami, lasami. Co najważniejsze bezpiecznie i wśród przyrody. Mieszkańcy zachwalają pomysł i cieszą się z możliwości aktywności fizycznej.


Przeczytaj również: 48 km ścieżki rowerowej cieszy mieszkańców powiatu


Poleć coś innym!

Masz swoje ulubione miejsca i atrakcje w Nowej Soli lub jej okolicach? Podziel się nimi z innymi! Polecam w Nowej Soli to grupa stworzona dla pozytywnych nowosolan, którzy lubią swoje miasto i dostrzegają jego potencjał. Należysz do nich? Dołącz do grupy i pisz, co lubisz w Nowej Soli Gdzie jest najlepsze jedzenie, jakie są atrakcje dla młodych ludzi i rodzin, które firmy oferują najatrakcyjniejsze zatrudnienie. Pokażmy, że Nowa Sól się rozwija i ma wiele do zaoferowania zarówno mieszkańcom jak i turystom!

 


Tagi
Czytaj więcej