Aktualność

Coraz więcej osób lata z Babimostu!

Lotnisko w Babimoście obsłużyło w tym roku już ponad 13 tys. pasażerów. To oznacza wzrost o 68 proc. w porównaniu do roku wcześniejszego. Co tak korzystnie wpływa na statystki?

Kluczowa była zmiana przewoźnika. SprintAir w marcu zastąpiły Polskie Linie Lotnicze LOT. Babimost został również włączony do międzynarodowej siatki połączeń. W dodatku na korzyść lotów wpływają remonty kolejowe na trasie z Poznania do Warszawy, przez co podróż pociągiem wydłużyła się do do sześciu godzin.

Inwestycja się zwraca?

– To pokazuje, że lotnisko w Babimoście ma ogromny potencjał i warto w nie inwestować. Ten wynik świadczy o tym, że Lubuskie potrzebuje portu lotniczego – mówi marszałek Elżbieta Polak na łamach samorządowego portalu lubuskie.pl.

Połączenia lotnicze kosztują województwo około 7,5 mln zł rocznie. 2 mln dokłada miasto Zielona Góra. W planach na przyszłość jest budowa nowego parkingu przy lotnisku oraz renowacja terminala lotniczego.

Po ile bilety?

Pasażerowie od lat czekają na bezpośrednie międzynarodowe połączenia. Na razie z Babimostu mogliśmy latać jedynie do Warszawy, Trójmiasta i Krakowa. Przejęcie obsługi połączeń przez LOT sprawiło, że spadły ceny. Obecnie za weekendowe połączenie w dwie strony wydamy około 240 zł z bagażem podręcznym. W tygodniu jesteśmy w stanie kupić bilety w jedną stronę, których ceny zaczynają się od 52 zł.


Więcej informacji o Nowej Soli znajdziesz w zakładce >> Aktualności


Zobacz też najnowsze >> Oferty pracy w Nowej Soli

 


Tagi
Czytaj więcej