Aktualność Porady

Twoje CV. Na co musisz zwrócić uwagę przy jego aktualizacji?

Jakie są aktualne zasady tworzenia CV? Na niektóre rzeczy w dokumencie rekruterzy zwracają większą uwagę.

Z badań Pracuj.pl wynika, że ponad połowa Polaków posiada nieaktualne życiorysy. Jeśli szukasz pracy, warto, poza aktualizacją najważniejszych danych, przyjrzeć się również stronie wizualnej takiego dokumentu. W końcu Twoje CV to pierwsza rzecz, jaką widzi potencjalny pracodawca.

Do zmian w dokumencie można użyć dostępnych w sieci kreatorów CV. My podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę przy aktualizowaniu życiorysu.

Czytelność

Najważniejsze jest to, aby CV było przejrzyste i czytelne. Układ takiego dokumentu powinien ułatwiać znalezienie najbardziej istotnych informacji. Jeśli nie aplikujesz na żadne kreatywne stanowisko, pomiń dodatkowe elementy graficzne i kolorowe czcionki. Najlepszy szablon to taki, który jest czysty, schludny i najmniej skomplikowany.

Zdjęcie

Obecnie normą jest dodawanie zdjęć do CV. Nie może być jednak to zdjęcie przypadkowe. Nawet jeśli nie posiadasz specjalnego zdjęcia biznesowego, warto zamieścić te robione do dokumentów. Najważniejsze w tym wypadku jest to, aby na fotografii było dobrze widać twarz i ramiona, wszystkie inne elementy są zbędne. Nie jest natomiast mile widziane dodawanie zdjęć z wakacji, z imprez czy z przypadkowym tłem.

Dane kontaktowe

Dobrze jest sprawdzić czy adres e-mail, numer telefonu lub adres zamieszkania są aktualne. Warto również przyjrzeć się, czy aby nie wkradła się w nich żadna literówka. Takie rzeczy się zdarzają niestety, co w konsekwencji może utrudnić rekruterowi dalszy kontakt.

Doświadczenie

To jeden z najważniejszych punktów w naszym CV. Od tego miejsca praktycznie wszyscy rekruterzy zaczynają lekturę naszego życiorysu. Warto więc w tej sekcji uporządkować najważniejsze informacje i wypunktować czym zajmowaliśmy się na określonym stanowisku. Im więcej konkretów, tym lepiej.

Hobby

O hobby pisaliśmy już wcześniej. Jest to, mimo wszystko, ważna sekcja w naszym CV, której nie można pominąć. Opisując swoje zainteresowania warto być również konkretnym. Jeśli wpisujesz „sport”, dobrze jest doprecyzować, jaki konkretnie uprawiasz i czy masz jakieś osiągnięcia z nim związane.

Przeczytaj również:

>> Jakie zainteresowania w CV mogą na pracodawcy zrobić największe wrażenie?
>> Jak dobrze przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną?


Tagi
Czytaj więcej