Aktualność Porady

CV pracownika produkcyjnego. Co warto w nim umieścić?

Szukasz pracy w nowosolskiej strefie przemysłowej? W przypadku pracowników produkcyjnych liczy się nie tylko doświadczenie, ale także konkretne umiejętności interpersonalne. Co powinno się zawrzeć w tym przypadku w CV?

Praca na produkcji w Nowej Soli

Jeśli szukasz zatrudnienia w dużym zakładzie produkcyjnym, musisz mieć świadomość, że praca produkcyjna może być wykonywana pod różnymi postaciami. Duże fabryki poszukują nie tylko monterów, ale także kontrolerów jakości, operatorów maszyn, pakowaczy czy magazynierów. To, co liczy się w dużych społecznościach pracowniczych to przede wszystkim umiejętność pracy zespołowej oraz zdolności komunikacyjne. Co jeszcze warto wpisać w CV?


Przeczytaj również: Proces wdrożenia nowego pracownika w NORD Napędy [WIDEO]


CV pracownika produkcyjnego. Co warto w nim umieścić?

Praca pracownika produkcji to zazwyczaj praca fizyczna w systemie zmianowym dla osób posiadających zdolności manualne. Jeśli planujesz zatrudnienie w tym obszarze, warto umieścić w CV informacje o możliwości pracy na zmiany czy w systemie czterobrygadowym. Co jeszcze jest istotne w życiorysie udostępnianym pracodawcy?

  • Wykształcenie

W każdym CV niezależnie od stanowiska powinna znaleźć się sekcja ze zdobytym wykształceniem. Pamiętaj, żeby skupić się na ostatnio ukończonym stopniu edukacji. Pomiń nieistotne szkoły, takie jak podstawówka czy gimnazjum. Skup się na szkole średniej lub wykształceniu wyższym.

  • Doświadczenie

O ile pracodawca nie zaznaczył inaczej w swojej ofercie pracy, doświadczenie jest istotne w pracy produkcyjnej. Pamiętaj, żeby w sekcji doświadczenia zawodowego ująć nie tylko nazwę firmy i przepracowany okres, ale także nazwę stanowiska oraz pełnione obowiązki. Wybierz najważniejsze zdania wykonywane podczas pracy, tak by dać ogląd na to, co potrafisz.

  • Kursy i szkolenia

Wielu pracodawców do swoich zakładów poszukuje pracowników produkcyjnych z konkretnymi umiejętnościami technicznymi. Masz uprawnienia na wózki widłowe albo uprawnienia SEP do 1 KV? Zdecydowanie wpisz je w CV! Nawet jeśli nie są przydatne na stanowisku, na które aplikujesz, pokażą pracodawcy, że jesteś otwarty na rozwój i zdobywanie nowych umiejętności.

  • Umiejętności miękkie

Praca na produkcji to najczęściej konieczność porozumiewania się z innymi członkami zespołu i wspólne wypełnianie obowiązków. W pracy z ludźmi przydatne są zatem umiejętności miękkie, które warto wpisać do CV.


Przeczytaj również: Jakie umiejętności warto zawrzeć w CV?


Szukasz pracy w zakładzie produkcyjnym w okolicy? Sprawdź oferty pracy z Nowej Soli →


Tagi
Czytaj więcej