Miasto

Czas dosolić, czyli jedyny taki festiwal filmowy

Widownia pełna, światła gasną, seans zaczyna się! W Nowej Soli trudno o klasyczny multipleks, jednak miłośnicy srebrnego ekranu nie są zawiedzeni. Co roku odbywa się tu pewien wyjątkowy festiwal filmowy…

Solanin Film Festiwal to święto kina offowego, podczas którego prezentowane są niezależne produkcje z kraju, Europy i świata. Podczas trwającej kilka dni imprezy odbywają się interesujące pokazy, rozmowy z gwiazdami, a także wybory najlepszej propozycji filmowej.

To prawdziwe święto kina, podczas którego spotykają się miłośnicy niebanalnego kina, a twórcy-amatorzy stają w konkursowe szranki wraz z profesjonalistami. Prezentowanym obrazom daleko do hollywoodzkiego blichtru, a zamiast cukierkowej oprawy popkulturowego kina mamy tu mocne, szczere, bezkompromisowe obrazy. Jest miejsce na refleksje i humorystycznie przedstawioną „zwyczajną codzienność”.

W tym roku czas na dziewiątą edycję wydarzenia, podczas którego odbędą się trzy konkursy w kategoriach: dokument, fabuła oraz animacja.

W ramach festiwalu odbędzie się

  • Konkurs niezależny – dla amatorskich grup filmowych i studentów, którzy tworzą w oparciu o zerowe lub niewielkie budżety.
  • Konkurs offowy – przeznaczony dla absolwentów i studentów szkół filmowych oraz dla grup tworzących w oparciu o duże budżety i wsparcie sponsorskie.
  • Konkurs Off/Online w którym twórcy mogą wcześniej zaprezentować swoją twórczość internautom, a oni zdecydują, jakie filmy zostaną wyświetlone w Konkursach podczas 9. Solanin Film Festiwal 2017.

Wszystkich miłośników kina niezależnego zapraszamy w dniach 23-27.08 do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Bankowej 3 oraz do kawiarni Kaflowy MusicCafe przy ulicy ul. Św. Barbary w Nowej Soli, gdzie zostaną wyświetlone filmy i odbędą się konkursy.

Solanin wzywa po raz dziewiąty! Odpowiedzcie na wezwanie już 23 sierpnia!

czytaj więcej na temat wydarzenia: klik

źródło: www.solanin-film.pl

Zapisz


Tagi
Czytaj więcej