Aktualność

Czy bezrobocie w maju wzrosło? Dane z woj. lubuskiego

Jak podaje Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze, liczba bezrobotnych 31 maja 2021 roku w naszym województwie wynosiła 22233.

W lubuskim spadek

Według danych statystycznych, w maju 2021 r. w województwie lubuskim odnotowano spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych o 854 osoby, tj. o 3,7%. Liczba bezrobotnych kobiet zmniejszyła się o 380 osób, wśród bezrobotnych mężczyzn odnotowano spadek o 474 osoby. W stosunku do maja 2020 r., liczba zarejestrowanych bezrobotnych była mniejsza o 932 osoby (o 4,0%).


Przeczytaj również: Energia Serc dla Ani – Nowa Praca angażuje się w pomoc!


Najlepiej w powiecie gorzowskim

W maju liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmniejszyła się w trzynastu powiatach województwa lubuskiego. Największy spadek odnotowano w powiatach: gorzowskim (grodzkim) – o 114 osób, świebodzińskim – o 97 osób, krośnieńskim – o 94 osoby, strzelecko – drezdeneckim – o 86 osób. Wzrost liczby zarejestrowanych bezrobotnych odnotowano w powiecie słubickim – o 2 osoby.


Przeczytaj również: JOST pomaga w walce o Rowerową Stolicę Polski


Wolne etaty

W maju powiatowe urzędy pracy dysponowały 3982 wolnymi miejscami pracy i miejscami aktywizacji zawodowej. To o 620 mniej niż w miesiącu poprzednim, ale o 953 więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Źródło: https://wupzielonagora.praca.gov.pl/


Tagi
Czytaj więcej