Aktualność Miasto

Czy prezydent Nowej Soli szuka pracy?

Wadim Tyszkiewicz na swoim facebookowym profilu chwali się swoimi osiągnięciami i ogłasza chęć podjęcia pracy. Nie wstydzi się tego co osiągnął.

Niedawno na profilu facebookowym prezydenta Nowej Soli pojawił się wpis ze zdjęciem „Szukam pracy – prezydent”. Wadim Tyszkiewicz rozpisał swój życiorys i osiągnięcia. Pojawiły się w nim m.in. ścieżka kariery od bycia studentem do zostania gospodarzem miasta, tytuły i wyróżnienia oraz obecnie pełnione funkcje.

Prezydent nie wstydzi się tego, co osiągnął i nie chce siedzieć cicho. Wpis jest, jak sam pisze w jednym z komentarzy, sarkazmem skierowanym do pewnego posła z Nowogrodzkiej w Warszawie, który traktuje Tyszkiewicza jak pasożyta. Czy jest to tylko wpis ucierający nosa czy może podsumowaniem dotychczasowych dokonań, promującym do ubiegania się o kolejną kadencję prezydenta?

„Jestem gotów podjąć się każdej pracy, dającej satysfakcję i pozwalającej na wykorzystanie mojej zdobytej wiedzy i doświadczenia. Rozważam ubieganie się o kolejną kadencję w samorządzie, ale to zależy od decyzji mojej i mieszkańców miasta. (…) Nie przykleiłem się do stołka, czy jak niektórzy uważają do koryta, mam dwie ręce i rozum, i nie chcę być traktowany przez polityków obecnie rządzącej partii jak pasożyt. Znam swoją wartość i jeszcze mogę wiele dobrego w życiu zrobić” – pisze w poście.


Przeczytaj również: Wadim Tyszkiewicz z nagrodą Człowieka Roku 2017 Smart City


Mocny gospodarz, rozwijająca się Nowa Sól

Wadim Tyszkiewicz został prezydentem Nowej Soli w 2002 roku. Budżet zastał na poziomie ok 50 mln zł. Wówczas w mieście bezrobocie sięgało blisko 42% a samo miasto było szare, smutne i bez żadnych perspektyw. Dziś po 16 latach urzędowania Nowa Sól może poszczycić się specjalną strefą przemysłową, w której funkcjonuje ponad 20 firm dających nowe miejsca pracy, a bezrobocie jest bliskie zeru. Strefa Nowa Sól i miasto jest dzisiaj wzorem dynamicznego rozwoju w całym kraju. Dzięki efektom pracy budżet sięga obecnie blisko 220 mln zł.

Czy mieszkańcy mogą narzekać? Wybudowana została cała sieć nowych dróg, pobudzona do życia została na nowo rzeka Odra. Miasto jest zabezpieczone przed powodziom, wybudowano 2 statki turystyczne, 3 porty i 10 przystani rzecznych. Miasto prężnie się rozwija, jest czyste i zadbane, realizowane są nowe inwestycje, ofert pracy w Nowej Soli jest dużo. Jak tłumaczy Tyszkiewicz, nie przyszło to łatwo.

„Wykazaliśmy się determinacją i profesjonalizmem. Dzisiaj Nowa Sól jest stawiana za wzór w całej Polsce pod względem obsługi inwestorów. Na ten temat wiem niemal wszystko. Znam w najdrobniejszych szczegółach cały proces inwestycyjny, co pozwala na profesjonalną obsługę inwestorów i na prowadzenie inwestycji w rekordowo szybkim tempie” – pisze prezydent.


Przeczytaj również: Nord w projekcie JOB Starter 2018
Przeczytaj również: Centrum przesiadkowe w Nowej Soli. Trwają prace wykończeniowe przy nowosolskim dworcu


 


Tagi
Czytaj więcej