Aktualność

Daj się zaskoczyć – NORD na Targach Pracy w regionie

Firma NORD już dwukrotnie w tym miesiącu pojawiła się na targach pracy. Swoje stoisko wystawiali podczas targów organizowanych przez uczelnię z Poznania oraz Politechnikę Wrocławskiej. O tym co mogą zyskać uczestnicy targów i o wrażeniach z odbioru firmy przez studentów rozmawiamy z przedstawicielką firmy Martą Kowalczyk, referentką ds. Mediów cyfrowych i marketingu w NORD.

Pracowity i mocno wyjazdowy marzec, a to przecież nie koniec, bo 22. marca Targi Pracy w Zielonej Górze. Czy jesteście zadowoleni z frekwencji podczas tych wydarzeń?

Jesteśmy wręcz nią zaskoczeni. Duże zainteresowanie naszym stoiskiem i liczne pytania cieszą. Staramy się dotrzeć do wielu miejsc, opowiadać o firmie i jej produktach. To świetna okazja i możliwość pokazać wszystkim chętnym, że NORD to nie tylko możliwości zatrudnienia, ale i rozwoju.

Co możecie zaoferować studentom? Warto pojawić się na takim wydarzeniu?

Przedstawiamy studentom nasz program płatnych staży, który oferujemy w dwóch obszarach: produkcji silników elektrycznych oraz lean management. Promujemy też rozbudowę zakładu w Wiechlicach, który będzie powiększany o 20 tysięcy metrów kwadratowych, co oznacza zwiększenie zatrudnienia i pozwala zobrazować nasze rosnące potrzeby pozyskiwania specjalistów. Oczywiście chętnym przybliżamy też możliwości odbywania u nas praktyk oraz pracy wakacyjnej. A na naszym stoisku na chętnych czekały też upominki-niespodzianki, np. gadżety takie jak butelki filtrujące czy głośniki bluetooth. Oprócz upominków mieliśmy również wystawione eksponaty naszych produktów i one były języczkiem uwagi, przyczynkiem do rozmowy o firmie.

Z kim z waszej firmy można się spotkać i porozmawiać podczas targów?

Nasz zespół liczy aż 4 przedstawicieli. Dwóch specjalistów ds. personalnych, którzy w sprawach pozyskiwania nowych stażystów czy pracowników są niezastąpieni. Była z nami również specjalistka marketingu, która zadbała o nasze stoisko targowe oraz gadżety dla uczestników. Czwartą osobą był pracownik Kontroli Jakości, który z wielką łatwością odpowiadał studentom na pytania techniczne. Miło reagowali liczni studenci z ziemi lubuskiej, którzy studiują w ościennych województwach. To był bardzo owocnie spędzony czas. Zapraszamy studentów już w najbliższą środę na Targi Pracy organizowane przez Uniwersytet Zielonogórski.

Gratulujemy, dziękujemy za rozmowę.

NORD oraz firmy Mazel i JOST zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w targach 22 marca na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Zobacz galerię zdjęć:

Przeczytaj także: Firmy Nowej Pracy zapraszają na Targi Pracy na UZ

 


Tagi
Czytaj więcej