Aktualność

Dane WUP: Bezrobocie w Lubuskiem w sierpniu 2022 r.

Kolejne dane Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze dotyczące bezrobocia w naszym województwie już opublikowane. Jak wyglądały statystyki w sierpniu?

Spadła liczba bezrobotnych

W sierpniu 2022 r. odnotowano spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych o 135 osób, tj. o 0,9%. Ogółem w końcu miesiąca liczba bezrobotnych wyniosła 15 324 osoby. Liczba bezrobotnych kobiet zmniejszyła się o 49 osób, wśród bezrobotnych mężczyzn odnotowano spadek o 86 osób. W stosunku do sierpnia 2021 r. liczba zarejestrowanych bezrobotnych była mniejsza o 5057 osób (o 24,8%).


Przeczytaj również: Zwolnienie z pracy – jak opowiedzieć o nim podczas rekrutacji?


Bezrobocie w powiatach

W sierpniu liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmniejszyła się w dziewięciu powiatach województwa lubuskiego. Największy spadek odnotowano w powiatach: zielonogórskim (grodzkim) – o 107 osób, żarskim – o 38 osób, wschowskim – o 18 osób. Wzrost liczby zarejestrowanych bezrobotnych odnotowano w czterech powiatach, największy w powiecie gorzowskim (grodzkim) – o 45 osób.


Znajdź nową pracę. Zobacz oferty z Nowej Soli →


Wolne miejsca pracy

W sierpniu powiatowe urzędy pracy dysponowały 3490 wolnymi miejscami pracy i miejscami aktywizacji zawodowej, tj. o 1394 więcej niż w miesiącu poprzednim, ale o 483 mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Źródło wpisu: Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze


Tagi
Czytaj więcej