Aktualność Miasto

Darmowa wyprawka czytelnicza dla przedszkolaków. Rusza akcja „Mała książka – wielki człowiek”

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli oraz Biblioteka dla Dzieci "Bibluś" ruszyły z akcją "Mała książka - wielki człowiek". Już teraz dzieci w wieku przedszkolnym mogą odebrać specjalny pakiet upominkowy.

Nowa Sól promuje czytelnictwo

Na tę chwilę czekali zarówno starsi, jak i nieco młodsi czytelnicy w Nowej Soli. Już teraz każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do oddziału dziecięcego „Bibluś”, otrzyma specjalną wyprawkę czytelniczą. Wszystko to w ramach akcji promującej czytelnictwo „Mała książka – wielki człowiek”. Przygotowania rozpoczęły się już w drugiej połowie lipca, kiedy Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli oficjalnie zakwalifikowała się do tegorocznej edycji programu.


Dowiedz się więcej: Mała książka – wielki człowiek


Jakie są jego cele? Zaplanowane atrakcje mają między innymi zachęcać do codziennego czytania wraz z dzieckiem oraz wspólnego odwiedzania bibliotek. Chęć udziału w akcji zadeklarowało wcześniej aż 85% bibliotek publicznych w Polsce.

Wyprawka czytelnicza dla nowosolskich przedszkolaków

Jak podają organizatorzy, pakiety upominkowe już czekają na najmłodszych czytelników. Kiedy można odwiedzić nowosolski oddział dziecięcy?

  • W poniedziałek od 12:00 do 18:00.
  • Od wtorku do piątku w godzinach: 10:00-18:00.
  • W soboty od 10:00 do 16:00.

Co zrobić, aby wziąć udział w akcji? Z czego składa się czytelnicza wyprawka?

W wyprawce znajdziecie książkę pt. „Pierwsze czytanki dla…” i kartę małego czytelnika – czytamy na fanpage’u Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce również rodzice znajdą coś dla siebie: broszurę informacyjną, przypominającą o nieocenionej roli czytania w rozwoju swojego dziecka oraz o korzyściach z częstego odwiedzania biblioteki.

 

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli


Tagi
Czytaj więcej