Aktualność

Dary ze zbiórki Parku Interior dostarczone. Zobacz relację.

Nowa Sól mocno zaangażowała się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. W zbiórce Parku Interior udział wzięły nie tylko organizacje społeczne czy prywatne przedsiębiorstwa, ale także sami nowosolanie. Zobacz relację z dostarczenia darów.

Nowa Sól angażuje się w pomoc

Pod koniec lutego pisaliśmy o charytatywnym koncercie na rzecz uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy oraz zbiórce organizowanej przez Park Interior.

Przeczytaj: Nowa Sól na pomoc Ukrainie. Park Interior robi zbiórkę produktów medycznych

Organizatorzy zbierali przede wszystkim środki medyczne: leki oraz opatrunki. Dlaczego Park Interior zaangażował się w pomaganie?

Jesteśmy organizacją apolityczną. I taką pozostaniemy. Jesteśmy też jednak ludźmi. Interior to nie budynek, a tworząca go społeczność. Nie możemy obojętnie stać obok dramatu, który odbywa się u naszych sąsiadów, zwłaszcza jeśli dotyczy bezbronnych dzieci. Dodatkowo mamy odpowiednią infrastrukturę, aby taką akcję przeprowadzić.

Jak czytamy na facebookowym profilu Parku Interior w trakcie tygodnia udało się zebrać kilka aut lekarstw, środków opatrunkowych, środków higieny osobistej, żywności dla dzieci i niemowląt, koców i jedzenia dla dorosłych oraz specjalistycznego sprzętu medycznego. Dla najmłodszych dzieci znalazło się także kilka pluszaków. Początkowo zbiórka miała trwać tylko tydzień, organizatory zapewniali jednak o jej przedłużeniu, jeśli pojawi się taka potrzeba.


Przeczytaj również: Mazel pomaga Ukrainie!


Pomoc przy granicy

Łukasz Rut, jeden z pomysłodawców akcji, postanowił samodzielnie zwieźć część darów na granicę polsko-ukraińską. W pomocy humanitarnej zaangażował się także Adrian Waligóra. Zachęcamy do obejrzenia ich relacji dla Tygodnik Krąg z kilku wymagających dni w punkcie pomocy uchodźcom.


Tagi
Czytaj więcej