Aktualność Miasto

Dawny magazyn solny odzyska blask

W jednym z najstarszych budynków w Nowej Soli powstanie muzeum. Na ten cel miasto otrzymało unijną dotację w wysokości 7,4 mln zł przyznaną przez województwo.

Muzeum Odry

W dawnym magazynie solnym, jednym z najstarszych budynków w mieście wybudowanym pod koniec XVIII wieku, powstanie Muzeum Odry. To bardzo ważny projekt, który ma służyć mieszkańcom. Nowa instytucja będzie połączeniem tradycyjnego wystawiennictwa z elementami interaktywnymi. Odwiedzający dowiedzą się m.in. o tym, co dzieje się w dorzeczu Środkowej Odry.


Przeczytaj również: Nowosolski szpital będzie rozbudowany


muzeum odry w nowej soli

Placówka będzie funkcjonować w strukturach Muzeum Miejskiego. Wystawy jakie znajdą się w odremontowanym obiekcie będą miały charakter ponadregionalny. Część multimedialna będzie poświęcona promocji i ukazaniu dziedzictwa kulturowego najważniejszych miast nadodrzańskich, od Głogowa po Kostrzyna nad Odrą, z dużym uwzględnieniem Nowej Soli i związanych z nią tradycji solnych.

Co jeszcze znajdzie się w przyszłym muzeum i okolicy?

W muzeum powstaną m.in. ekspozycje dotyczące walorów przyrodniczych doliny Odry. Stworzone zostanie tu również małe centrum edukacyjne. Ponadto w porcie, przy ul. Korzeniowskiego zostanie otwarte Centrum Informacji Turystycznej Doliny Środkowej Odry, gdzie zaczerpniemy informacji o regionalnych zabytkach, winnicach, szlakach rowerowych czy kupić bilety na rejsy po Odrze.

muzeum odry nowa sól

Zdjęcia: Urząd Miejski


Przeczytaj również: W listopadzie zostanie oddana kolejna nitka drogi S3


 


Tagi
Czytaj więcej