Aktualność Strefa

Do NORD wraca Krwiobus!

To już czwarty rok Akcji Krwiobus w NORD, która od zawsze cieszy się sporym zainteresowaniem i przyciąga wielu chętnych. Kolejna edycja już 26 kwietnia.

Krwiobus to już tradycja

Pomysł na akcję narodził się kilka lat temu, gdy na białaczkę zachorował syn jednego z pracowników firmy. Wielu pracowników chętnie zadeklarowało swoją pomoc, dlatego zarząd firmy postanowił zorganizować zbiórkę krwi przed swoją siedzibą. Jednorazowe wsparcie przerodziło się w systematyczną akcję krwiodawczą, już nie tylko dla pracowników, ale także mieszkańców Nowej Soli.


Przeczytaj również: Krwiobus w Nowej Soli. Odbędzie się kolejna zbiórka krwi przy firmie NORD Napędy.


9 akcji, 96 litrów krwi

Na placu przy fabryce NORD Napędy pojawiał się specjalny krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry z wykwalifikowanym personelem medycznym. Przez trzy lata krwiodawcy oddali aż 96,3 litrów krwi, co przyczyniło się do uratowania około 640 istnień!

W kwietniu NORD wraca z akcją – już 26 kwietnia od 9.00 do 13.00 na chętnych będzie czekał specjalny bus, w którym najpierw przejdą badania medyczne, a później będą mogli oddać krew.

Już teraz namówcie swoich kolegów z pracy i pracodawców, aby wsparli akcję Nord i stawcie się pod koniec kwietnia w nowosolskiej strefie! Razem możemy więcej!


Przeczytaj również: Akcje Krwiobus w NORD sporym sukcesem


 


Tagi
Czytaj więcej