Miasto

Dołącz do nowosolskiej karty seniora!

Miasto Nowa Sól rusza z programem nowosolskiej karty seniora. Adresatami programu są osoby powyżej 60 roku życia zamieszkujące gminę Nowa Sól. Jak dołączyć do programu?

Nowosolska karta seniora

Projekt, który oficjalnie ruszy w kwietniu, już teraz wzbudza duże zainteresowanie. Jego głównym celem jest poprawa jakości życia nowosolskich seniorów oraz ułatwienie im dostępu do kultury, sportu i rekreacji. Program ma aktywizować osoby po sześćdziesiątym roku życia. Karta będzie oferować zniżki, ulgi i udogodnienia na zakupy lub usługi w punktach partnerskich. Do programu mogą przystąpić osoby powyżej 60 roku życia zamieszkujące gminę Nowa Sól.

Kartę mogą otrzymać osoby, które złożą odpowiedni wniosek w urzędzie miejskim w Nowej Soli w Wydziale Spraw Społecznych. Karta wydawana będzie bezpłatnie i bezterminowo od kwietnia 2021 r.


Przeczytaj również: Karta rabatowa: skorzystaj ze zniżek


Partnerzy programu

Pojawiają się już pierwsi partnerzy programu. Wśród nich są oczywiście placówki miejskie – Nowosolski Dom Kultury, Muzeum Miejskie, Biblioteka Miejska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej. Miasto na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformowało o kolejnych partnerach karty: Emphis – Masaże, Pielęgnacja Ciała, Fizjoterapia, Salon Kosmetyczny Bonita i Fonmed Aparaty Słuchowe.

Jak zostać partnerem programu? Wystarczy, że przedstawiciel firmy/instytucji wypełni deklarację i odeślę ją na adres Urzędu Miejskiego w Nowej Soli. Deklarację można także złożyć w skrzynce podawczej znajdującej się tuż za głównym wejściem do urzędu. Punkty, które przystąpią do programu otrzymają specjalną naklejkę, którą będzie można umieścić w swojej siedzibie. Wszyscy partnerzy będą także wypisani na stronie miasta.


Tagi
Czytaj więcej