Aktualność Miasto

Drogi w Nowej Soli doczekają się remontu

W najbliższych tygodniach możemy spodziewać się utrudnień w ruchu miejskim. Już jest nowy plan remontu ulic.

Już za kilka dni ruszą prace remontowe ulic na Pleszówku, Botanicznej i Emilii Plater. Mieszkańcy Nowej Soli mogą spodziewać się utrudnień w ruchu, które według planów potrwają do końca października. Dalsze remonty rozpoczną się już w nowym roku i obejmą inne odcinki niż te, które miasto zatwierdziło przed wakacjami.

W 2018 r. remontowana będzie droga przez “POM”, ul. Cicha wraz z drogami przyległymi oraz ul. Kościuszki i Kaszubska. W 2019 r. ruszą remonty przy ul. Słonecznikowej, Krupińskiego, Lutosławskiego i Karłowicza. W kolejnym roku zaplanowane zostały prace na ul. Chopina, Bacewicz, Nowowiejskiego, Paderewskiego i odcinek ul. Wrocławskiej. W 2021 r. wyremontowane zostaną ul. Działkowców, Góreckiego oraz droga przy ul. Głogowskiej, a w 2022 r. – ul. Wrocławska 11-13 oraz ulica boczna Nowosolskiej.

Planowane remonty to część działań budowy i przebudowy dróg, prowadzonych w Nowej Soli od 2004 r. Każdego roku zostają na nie przeznaczone odpowiednie środki, wynoszące ok. dwóch milionów złotych. Koszt październikowych remontów wyniesie 313 tys. zł.


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.