Aktualność Miasto

Drogi w Nowej Soli doczekają się remontu

W najbliższych tygodniach możemy spodziewać się utrudnień w ruchu miejskim. Już jest nowy plan remontu ulic.

Już za kilka dni ruszą prace remontowe ulic na Pleszówku, Botanicznej i Emilii Plater. Mieszkańcy Nowej Soli mogą spodziewać się utrudnień w ruchu, które według planów potrwają do końca października. Dalsze remonty rozpoczną się już w nowym roku i obejmą inne odcinki niż te, które miasto zatwierdziło przed wakacjami.

W 2018 r. remontowana będzie droga przez „POM”, ul. Cicha wraz z drogami przyległymi oraz ul. Kościuszki i Kaszubska. W 2019 r. ruszą remonty przy ul. Słonecznikowej, Krupińskiego, Lutosławskiego i Karłowicza. W kolejnym roku zaplanowane zostały prace na ul. Chopina, Bacewicz, Nowowiejskiego, Paderewskiego i odcinek ul. Wrocławskiej. W 2021 r. wyremontowane zostaną ul. Działkowców, Góreckiego oraz droga przy ul. Głogowskiej, a w 2022 r. – ul. Wrocławska 11-13 oraz ulica boczna Nowosolskiej.

Planowane remonty to część działań budowy i przebudowy dróg, prowadzonych w Nowej Soli od 2004 r. Każdego roku zostają na nie przeznaczone odpowiednie środki, wynoszące ok. dwóch milionów złotych. Koszt październikowych remontów wyniesie 313 tys. zł.


Tagi
Czytaj więcej