Aktualność Miasto

Dwa odcinki S3 są gotowe. Kiedy pojedziemy lubuskimi odcinkami?

Zakończyły się prace przy budowie dwóch odcinków dolnośląskich. W budowie nadal pozostają lubuskie odcinki S3 od Zielonej Góry do Niedoradza i od Niedoradza do Nowej Soli.

Dolnośląska trasa S3 do użytku

Do użytku został oddany 22-kilometrowy odcinek między Chróstnikiem, a węzłem Legnica II. W ciągu trasy powstała obwodnica Legnicy oraz trzy węzły: Legnica Północ, Legnica Zachód (połączenie z DK94) oraz Legnica Południe. Ten ostatni węzeł łączy S3 z autostradą A4 i został włączony do ruchu na początku maja.

Gotowy jest również odcinek o długości ok. 11 kilometrów za węzłem Lubin Północ. W ramach inwestycji powstał węzeł drogowy Lubin Zachód i Lubin Południe, który łączy nową drogę z drogą krajową nr 3. 24 czerwca do użytku oddano 24 kilometry trasy od węzła Legnica Południe do węzła Lubin Południe. Droga łączy trasę S3 z autostradą A4.

W kolejnych etapach udostępniany będzie odcinek S3 od węzła Lubin Południe do węzła Kaźmierzów. Obecnie wykonawca tego zadania prowadzi intensywne prace budowlane na całym zadaniu.


Przeczytaj również: Likwidują linię kolejową, będzie ścieżka rowerowa


Lubuskie odcinki S3. Kiedy pojedziemy?

W budowie nadal pozostają odcinki S3 od Zielonej Góry do Niedoradza i od Niedoradza do Nowej Soli. Pierwotnie miały być gotowe w maju i lipcu 2018. Okazało się jednak, że konieczne jest rozszerzenie zakresu robót o remont starej jezdni. Tak więc kierowcy muszą zaczekać do późnej jesieni. Pierwszy fragment zostanie oddany 20 listopada, drugi 14 grudnia.

W budowie są jeszcze dwa odcinki drogi ekspresowej S3 Nowa Sól – Gaworzyce i Gaworzyce – Kaźmierzów o łącznej długości ponad 33 km. Są one realizowane na zlecenie zielonogórskiego oddziału GDDKiA i planowane jest ich udostępnienie jeszcze przed końcem roku.

Od wtorku, 27 czerwca, kierowcy mogą korzystać z nowo wybudowanej drogi łączącej węzeł drogi ekspresowej S3 Zielona Góra Północ z osiedlem Pomorskim w Zielonej Górze. Łącznik (ul. Kętrzyńska) powstał w ramach budowy drugiej jezdni drogi S3 między Sulechowem a Nową Solą. Koszty budowy zostaną w połowie pokryte przez miasto Zielona Góra, które docelowo będzie zarządcą tego odcinka.

źródło: gazetalubuska.pl, gddkia.gov.pl


Przeczytaj również: Od lipca rusza nowa międzygminna komunikacja autobusowaTagi
Czytaj więcej