Miasto

Dworzec w Nowej Soli wchodzi w XXI wiek

Planowana przebudowa dworca ma podnieść to miejsce do standardów europejskich i zwiększyć komfort pasażerów.

Rzeczniczka Urzędu Miasta w Nowej Soli, Ewa Batko, poinformowała o podpisaniu umowy na przebudowę dworca PKP. – Pasażerowie będą mogli oczekiwać na transport w sposób odpowiadający XXI wiekowi – powiedziała w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Koszt inwestycji wynosi prawie 3,3 mln zł. Prace mają zostać ukończone w kwietniu 2018 r.

Przebudowa dworca PKP w Nowej Soli to część projektu transportowego, o którego realizację wnioskowała gmina Nowa Sól. Jej całkowity koszt ma wynieść 50 mln zł. Większość z tej kwoty – 36 mln zł – zostanie pokryte przez Unię Europejską. Projekt obejmuje zakup autobusów, budowę autobusowej zajezdni wraz z pełną infrastrukturą, a także rozbudowę ulicy Towarowej i Zjednoczenia.

Przebudowa dworca ma objąć docieplenie piwnic i stropów, przebudowę wejścia, wymianę okien i drzwi, nowe instalacje. W budynku PKP mieścić się będzie Centrum Obsługi Pasażerów Nowosolskiego subObszaru Funkcjonalnego. Nadal swoją siedzibę będzie tam miała straż miejska.

Mamy nadzieję, że nowy dworzec zachęci dojeżdżających do korzystania z PKP jako środka transportu i zwiększy ilość osób odwiedzających nasze miasto!

 

Źródło: zielonagora.wyborcza.pl


Tagi
Czytaj więcej