Aktualność Miasto Wydarzenia

Światowy Dzień Poezji w Nowej Soli

Biblioteka miejska w Nowej Soli organizuje 28 marca wspólne świętowanie z okazji Światowego Dnia Poezji. Będzie czytanie Leśmiana i koncert zespołu Prababa. Spotkanie rozpoczyna się o 18.00.

Leśmian w Galerii pod Tekstem

Bolesław Leśmian uważany jest za jednego z najlepszych polskich poetów XX wieku. Jego utwory do dziś uznawane są za niesamowicie nowatorskie jak na tamte czasy i wyjątkowo oryginalne. Nic więc dziwnego, że Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli zdecydowała się wybrać Leśmiana jako głównego bohatera obchodów Światowego Dnia Poezji. Święto co prawda miało miejsce 21 marca, ale warto zachęcać wszystkich do czytania poezji na co dzień. Poezję Leśmiana zaprezentuje duet bibliotekarzy – Agata Wojtkowiak i Eliasz Gramont.


Przeczytaj również: Powrót Food Truck Fest


Prababa

Poezja Bolesława Leśmiana zostanie uzupełniona muzycznymi brzmieniami zespołu Prababa słynącego ze śpiewokrzyku. Śpiew tradycyjny, czy też śpiew biały, to technika wokalna typowa dla muzyki ludowej. Grupa muzyczna powstała w 2017 roku i składa się z trzech kobiet, które połączyła miłość do muzyki – Justyny Borys, Joanny Fuczko i Viktorii Korol. Dziewczyny szkoliły się u świetnych nauczycieli z Polski, Serbii, Bułgarii czy Ukrainy. Ich śpiew zawsze nosi w sobie jakąś opowieść.

 


Przeczytaj również: Święto Solan 2019 – kogo usłyszymy?


 


Tagi
Czytaj więcej