Aktualność Pracodawcy

Dzień spotkania z zawodem. Nowa Praca spotyka się z uczniami „Spożywczaka”.

Jak generacja Z postrzega rynek pracy i pracodawców? Postanowiliśmy się tego dowiedzieć podczas kolejnej edycji Dnia Spotkania z Zawodem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli.

Czym dla młodzieży jest fajna firma?

Właśnie tego 25 listopada próbowali się dowiedzieć przedstawiciele firm zrzeszonych w Nowej Pracy od uczniów nowosolskiego „Spożywczaka”. Odwiedziliśmy młodzież przy okazji organizowanego w szkole ponadgimnazjalnej Dnia Spotkania z Zawodem. Wspólnymi siłami próbowaliśmy ustalić, jakie plany na przyszłość mają uczniowie, czego szukają w miejscach pracy i czego będą oczekiwać od pracodawców. To cenna lekcja, która pozwoliła nam na poznanie bliżej przyszłych absolwentów i przygotowania dla nich miejsc pracy zgodnymi z ich potrzebami.

Praktyczna wiedza to nie wszystko

Dzień Spotkania z Zawodem to projekt, który wpisał się w kalendarz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli na stałe. Jego głównym celem jest pokazanie uczniom dalszych form rozwoju oraz możliwości zatrudnienia po ukończeniu szkoły lub jeszcze w trakcie jej trwania. Wspólnie rozmawialiśmy o praktykach, o funkcjonowaniu dużych zakładów produkcyjnych i tym, jak odnaleźć się na rynku pracy.

Nasi przedstawiciele służyli radą na temat rekrutacji i szukania pierwszej pracy. Opowiadaliśmy o tym, jak stworzyć pierwsze CV, co w nim umieścić i jak prezentować się na rozmowie rekrutacyjnej. Chociaż informacji w Internecie jest co niemiara, te otrzymane bezpośrednio od rekruterów są zdecydowanie cenną lekcją 🙂.


Przeczytaj również: Gdzie i jak szukać praktyk zawodowych?


Gdzie być i jak działać, by widziała nas młodzież?

To pytanie to wstęp do wyjątkowego projektu, który zaproponowaliśmy uczniom Spożywczaka. Jego głównym założeniem jest stworzenie krótkiego wideo, które będzie pokazywać pracę w firmach Nowej Pracy oczami młodzieży. Uczniowie podczas praktyk lub wizyt studyjnych będą mieli okazję poznać Alumetal, Mazel, NORD Napędy, Nowavent oraz JOST od środka i sprawdzić, co firmy mają do zaoferowania. Małe zespoły uczniów mają możliwość skonsultować swoje plany i szkice projektowe z agencją marketingową Reprezentuj.com z Zielonej Góry.

Dla twórców najlepszego wideo ukazującego markę pracodawcy przygotujemy atrakcyjne nagrody. Jakie? Pulę nagród postanowiliśmy skonsultować bezpośrednio z uczestnikami projektu. Pomysłów było dużo, wśród nich gadżety elektroniczne, vouchery na wspólne wypady czy płatny staż w wybranej firmie.


Tagi
Czytaj więcej