Aktualność Miasto Pracodawcy Wydarzenia

Dzień Spotkania z Zawodem w ZSP nr 4 w Nowej Soli

28 listopada odbyły się warsztaty z okazji Dnia Spotkania z Zawodem. To kolejne tego typu wydarzenie, w którym uczestniczyli uczniowie z ZSP nr 4 w Nowej Soli.

Interdyscyplinarne warsztaty dla młodzieży szkolnej

Dzień Spotkania z Zawodem to kolejna inicjatywa organizowana dla uczniów „Spożywczaka”. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Nowej Soli stara się kłaść duży nacisk na praktykę oraz bezpośredni kontakt z potencjalnymi pracodawcami przyszłych absolwentów szkoły.

W Dniu Spotkania z Zawodem uczniowe brali udział w specjalnych warsztatach i spotkaniach edukacyjnych. Spotkali się z przedstawicielami takich firm, instytucji i uczelni jak: Naturhouse, Restauracja Klimat Bistro, Reprezentuj.com, AUDIT Doradztwo Personalne, Alumetal, JOST Polska, Avon Cosmetics Polska, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Żaganiu, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Ochotnicza Straż Pożarna Studzieniec, Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów.

dzień spotkania z zawodem nowa sól


Przeczytaj również: Wizyta uczniów z ZSP nr 4 w firmie NORD Napędy


Jak wejść na rynek pracy?

Podczas warsztatów omawiano m.in. jak skutecznie poruszać się po rynku – wprowadzenie do roli pracownika, w tym jak i gdzie skutecznie szukać pracy, jak napisać CV czy jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Można było również dowiedzieć się jakie są wsparcia unijne dla osób młodych oraz poznać szczegóły związane z programem Erasmus z praktykami zagranicznymi.

Uczniowie zapoznali się ponadto z nowoczesnymi zawodami jak vloger, bloger czy influancer, o których mówili przedstawiciele Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Poruszono również temat cyberprzemocy – internet to nie tylko nowe możliwości zarobkowe i edukacyjne, to również przestrzeń gdzie kryje się agresja i zagrożenie.

dzień spotkania z zawodem

Firma JOST z kolei przedstawiła najważniejsze aspekty logistyki w przedsiębiorstwach – dlaczego jest tak ważna? Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak wygląda przyjęcie materiałów, magazynowanie, logistyka wewnętrzna, planowanie surowców i produkcji, opakowania i wysyłka w dużym przedsiębiorstwie.

Nowa umowa partnerska

Podczas trwania Dnia Spotkania z Zawodem przedstawiciele szkoły podpisali również z właścicielem Restauracji Klimat Bistro umowę partnerską, w ramach której uczniowie „Spożywczaka” będą mogli uczestniczyć w warsztatach zawodowych, praktykach czy stażach.

dzień spotkania z zawodem nowa sól zsp 4


Przeczytaj również: Uczyli się parzyć pyszne kawy


 


Tagi
Czytaj więcej