Pracodawcy

Dzień z życia w JOST: Szymon, pracownik montażu osi

Z wykształcenia jestem mechanikiem samochodowym. W JOST pracuję od ponad 3 lat, a moja przygoda z firmą zaczęła się od montażu nóg podporowych. W 2015 roku zaproponowano mi udział we wdrożeniu nowego produktu – osi do samochodów ciężarowych. Zanim jednak do tego doszło, odbyłem kilkutygodniowe szkolenie w zakładzie firmy Daimler w Kassel, które dało mi niezbędną wiedzę i umiejętności.

Udało się! Dzięki szkoleniu, umiejętnościom i zapałowi do działania dziś pracuję w obszarze montażu osi. Zdaję sobie sprawę, że niepozorna oś to jedna z tak zwanych części bezpieczeństwa w pojeździe. Ta świadomość jest niezwykle ważna w mojej codziennej pracy i daje mi motor do działania. Wiem, że muszę dawać z siebie wszystko i tego wymagam od mojego zespołu – jestem bowiem zmianowym i koordynuję pracę kolegów.

Na mojej linii produkujemy codziennie około 40 osi do ciężarówek firmy Mercedes, a koledzy z linii osi do naczep montują ich około 150 sztuk. Z dumą obserwuję, jak wytwarzane przez nas rozwiązania znajdują zastosowanie u cenionych zagranicznych producentów naczep takich jak Benalu SAS, Stas N oraz LAG Trailers NV. Efekt naszej pracy widzę też w polskich naczepach: Wielton S.A., FEBER Sp. z o.o., a także Bodex Sp. z o.o. Sp. k.

Czytaj więcej o firmie Jost


Tagi
Czytaj więcej